Így változtak a járvány alatt a gyerekek internetezési szokásai
Az Európai Bizottság az elmúlt hónapokban kutatást végzett arról, hogy miként változtak meg a szülők és a gyermekek internetezési szokásai a koronavírus miatti korlátozások és iskolabezárások hatására. Az eredmények azt mutatják, hogy a
szülők 58%-át aggasztja gyermeke megnövekedett internethasználata. A szülők félelme nem alaptalan hiszen a megkérdezett fiatalok több, mint fele nyilatkozott úgy, hogy a lezárások előtti időszakhoz képest jóval többször nézi meg social media fiókjait, és összességében is több időt tölt a világhálón.
A NANE és PATENT Egyesület fiataloknak szóló prevenciós foglalkozásain a gyerekek különböző interaktív feladatokon keresztül ismerhetik meg az online zaklatás korai figyelmeztető jeleit, és arról is tájékoztatást kapnak, hogy hova fordulhatnak segítségért. A televele.hu oldalon elérhető Cyberbullying Kártyajáték ingyenesen letölthető segédanyagát használva pedig az osztályfőnök maga tarthat rendhagyó osztályfőnöki órát az internetes zaklatásról. A kutatás a figyelmeztető jelek mellett pozitív eredményeket is hozott.
Számos szülő, aki részt vett a tanulmányban kiemelte, hogy saját digitális készségeik nőttek, például a videokonferencia-eszközök ismeretének bővülése által. Emellett 42%-uk nyilatkozott úgy, hogy a korábbinál többet használják gyermekükkel együtt a digitális technológiát, például együtt játszanak vagy tanulnak. Azonban nem lehetnek mindig a fiatalok mellett. Az iskolabezárásokkal terhelt elmúlt év még inkább rávilágított arra, hogy az online világ tudatosabb és biztonságosabb használatához folyamatos fejlődésre van szükség. A szülők és a gyerekek részéről egyaránt.
Hozzászólás zárolva.