Így veheted le a szimpatikus külföldit a lábáról…
A becenevek fontos szerepet játszanak a magyarok párkapcsolataiban. Nemcsak nálunk van ez így, más országok lakói is szívesen adnak társuknak kedveskedő neveket. Sokan szinte elolvadnak, ha egy külföldi „tört magyarsággal” szólítja őket Nyuszifülnek vagy Kedvesemnek. Egy felmérésben azt vizsgálták, hogy az egyes európai országok egyedülállói mely beceneveket kedvelik a legjobban?
A nyári utazások és a külföldiek körében is népszerű fesztiválszezon közepette jó ha tudjuk, hogy a különböző anyanyelvű egyedülállókat milyen becenévvel lehet levenni a lábukról. Bizonyára plusz pontokat lehet szerezni annál, akit saját nyelvén becéz valaki romantikusan, érdemes ezért a legnépszerűbbekkel próbálkozni.Az ELITTÁRS és nemzetközi társoldalai 8725 európai – köztük 855 magyar – egyedülálló férfit és nőt kérdezett meg arról, nekik mi a személyes favoritjuk. Az alábbi listában a voksoló országok egyedülállóinak kedvencei láthatók:
- norvégok: Kjære (Kedvesem)
- svédek: Älskling (Kedvesem)
- dánok: Skat (Kincs)
- finnek: Kulta (Arany)
- britek: Darling (Kedvesem)
- lengyelek: Kochanie (Szívem)
- írek: Baby (Baba)
- németek, svájciak, osztrákok: Schatz (Kincs)
- franciák: Mon cœur (Szívem)
- spanyolok: Cielo (Ég)
- csehek: Miláček (Szívem)
- magyarok: Cica
A németek, skandinávok és a spanyolok szívesen hivatkoznak egy igazán értékes dologként kedvesükre, mint „Kincs”, „Arany”, esetleg „Ég vagy Menny”, míg mások (például a csehek, lengyelek vagy a franciák) a szívre, mint romantikus jelképre, valamint a test legfontosabb mozgatórugójára fókuszálnak.
A magyarok kedvencei
A felmérés alapján a magyar egyedülállók annak örülnének a legjobban, ha Cicának hívnák őket, második legnépszerűbb a Kicsim, majd a Kedvesem és az Édesem következik a sorban. Nem zárkóznak el a magyarok a különböző állatnevektől sem, a kedvenc Cicán kívül sokan említették a Nyuszit és a Mackót is, de kapott voksokat a Bogárka, Csibe és a Mókus becenév is.
Hozzászólás zárolva.