Facebook hozzászólás
299

Jótanácsok esküvő előtt- hogy ne bolonduljon meg!

Érdemes időben megtervezni az esküvői előkészületek sorrendiségét, s így nem lesz majd őrült kapkodás belőle. Ugye, mennyi mindent meg kell tenni azért, hogy a „nagy napon” minden rendben legyen? Mi most segítünk! 

 Egy rendezvényszervező irodát is fel lehet keresni, s az esküvő szervezésével meg lehet bízni. Általában januártól márciusig szoktak esküvői kiállításokat rendezni, melyekre érdemes ellátogatni, mert a kiállítók sok-sok kedvezményt kínálnak. Minden év májusában és decemberében pedig esküvői újságok jelennek meg, elősegítve a választást. Fiatal házaspároktól is lehet tanácsot kérni, ők hogyan szervezték meg saját esküvőjüket, s mi az, amit másképp csináltak volna.

Három hónappal az esküvő előtt már a nászútra is gondolni kell. Szinte az összes utazási iroda katalógusaiból lehet választani nászutat.

A szabadságot is előre el kell intézni az esküvő napjára és a nászútra. A vidékről érkező vendégek számára, s a nászéjszakára szobát kell foglalni. Ilyenkor kell a szükséges okiratokat – születési anyakönyvi kivonat, keresztlevél – beszerezni, a próbafrizurát és az esküvői sminket elkészíttetni a fodrásznál és a kozmetikusnál. Az esküvő napjára is előre be kell jelentkezni.

Két hónappal az esküvő előtt ideje a meghívottak listáját, a költségvetési tervet leellenőrizni, esetleg módosítani, a vőfélyt kiválasztani, a pappal az esküvői ceremónia részleteit megbeszélni, a legénybúcsút, leánybúcsút megszervezni, arra a barátokat, szomszédokat, munkatársakat meghívni, nászajándék-ötleteket adni a rokonoknak, biztosítást elintézni, ha készül házassági szerződés, azt közjegyzőnél hitelesíttetni. Az esküvői meghívókat, ha lehetséges személyesen adjátok át.

A vidéken lakó rokonoknak, ismerősöknek postán is elküldhetitek, s ha szükséges, térképet is lehet mellékelni. Ha a meghívók személyesen lesznek átadva, úgy egyes feladatok ellátására fel is lehet kérni a meghívott személyt, biztosan szívesen elvállalja. A szülőknek is illik meghívót adni, mert azt emlékként eltehetik.

Egy hónappal az esküvő előtt a virágdekorációt (asztalra, autóra, templomba), a menyasszonyi csokrot meg kell rendelni, a nászúthoz a szükséges papírokat (pl.: útlevél) be kell szerezni, ruhákat és egyéb dolgokat meg kell vásárolni, fel kell kérni azt a személyt, aki az esküvő napján a vendégeket fogadni fogja, s az ajándékokat átveszi, aki a menyasszonyt öltöztetni fogja, és azt, aki – a fényképészen kívül – még fényképezni fog. A jegygyűrűk belsejébe szokás gravíroztatni az esküvő helyét, időpontját, vagy a pár nevének kezdő betűit. Ha még nem került rá sor, ilyenkor még el lehet intézni.





Facebook hozzászólás
További cikkek

Hozzászólás zárolva.

ÉLET-MÓD

Rehabilitáció és egészségmegőrzés Hévízen

A kor előrehaladtával jelentkező mozgásszervi problémák az életminőség jelentős romlását okozhatják, különösen, ha…

7 dolog, ami télen is kiváló kerti elfoglaltság lehet

Ahogy beköszönt a tél, sokan hajlamosak elfeledkezni a kert nyújtotta lehetőségekről, pedig ilyenkor is rengeteg…
1 / 3 462

GASZTRO

PÉLDA-KÉP

1 / 258

ÉLET-MÓD

Kedves Olvasónk!
Ha érdekli ez a téma, és szeretne heti hírlevelet kapni a témában, vagy értesítést a megjelent új cikkekről, kérjük, adja meg nevét és e-mail címét!