Karib-tenger kaktuszai
Fehér homokos, kókuszpálmás tengerpartok, égszínkék óceán, korallzátonyok színes élővilága és a helyiek örökké vidám életfelfogása jut eszünkbe, ha a karibi szigetvilágot emlegetjük. Kevesen tudják, hogy Földünk e varázslatos része számtalan fantasztikus kaktuszféle élőhelye is. Ebből ad ízelítőt a Magyar Kaktuszgyűjtők Országos Egyesülete szeptember 8-ától 10-éig az ELTE Füvészkertjében.
Természetes környezetüket megjelenítve mutatják be a kaktuszgyűjtők a növényeket, hogy lássuk azok természetes környezetét is.
Kivételesen egyebek közt láthatóak lesznek a Dr. Mészáros Zoltán által először leírt kubai Dinnyekaktuszok /Melocactus nemzetség/, a melegkedvelő oszlop kaktuszok, és megjelennek az epifita kaktusz fajok is endemikus orchideák és broméliák társaságában. Ezen kívül az országos kiállításhoz híven láthatók lesznek vegyes kaktusz gyűjtemények és fajokra specializált szakmai gyűjtemények is.
A rendezvény egyben emlékkiállítás is, az idén elhunyt Farkas János izsáki gyűjtő szakmai életútját idézik fel személyes kaktuszos tárgyaival és növényeivel. Az úgynevezett kaktológia külföldön is ismert szakembere, a legnagyobb fajszámú hazai magán gyűjtemény létrehozója volt!
A kiállítás ideje alatt növénybörze, illetve gyermekfoglalkoztató is várja az érdeklődőket. Az egzotikus növénycsodák tárlata 2017. szeptember 8-10. között, naponta 9-től 17 óráig látogatható az ELTE Füvészkertjében (Budapest, VIII., Illés u. 25.)
(Forrás: www.kaktuszgyujtok.hu)
Hozzászólás zárolva.