Kedden Hipertónia Világnap-ingyenes szűrésekkel
2005 óta minden év május 17-e a magasvérnyomás-betegség elleni küzdelem világnapja. A Világnap központi eseményeként a Magyar Hypertonia Társaság közreműködésével ingyenes szűrővizsgálatokra kerül sor május 17-én, 10 órától a Duna Plaza előtti szűrőkamionban, ahol az egészségtudatosság, az öngondoskodás, az otthoni vérnyomásmérés kerül a középpontba.
A Magyar Hypertonia Társaság a már 6 éves múlttal rendelkező „Éljen 140/90 alatt!” mozgalommal csatlakozik a Hipertónia Világnap eseményeihez, és május 17-én 10 órától, a Duna Plaza előtti szűrőkamionban várja az érdeklődőket az öngondoskodás, vérnyomásmérés jegyében. Természetesen itt nem csak a vérnyomás megmérésére lesz lehetőség, hanem számos egyéb, a szív- és érrendszeri állapotra vonatkozó vizsgálat is elérhető lesz.
A Hipertónia Világnap eseményeihez csatlakozóan a Magyar Hypertonia Társaság orvosok és szakdolgozók számára meghirdeti akkredittált továbbképző előadássorozatát. Az előadássorozat célja a magasvérnyomás-betegséggel kapcsolatos legújabb tudományos eredmények ismertetése a szélesebb körű szakmai közönség számára. Az előadások felölelik a magasvérnyomás-betegség okaival, diagnózisával, szövődményeivel, valamint a kezelési lehetőségeivel kapcsolatos legújabb ismereteket. Az előadássorozatok előre meghatározott tematika szerint az országban működő hipertónia ellátóhelyekhez kapcsolódóan helyi és a Magyar Hypertonia Társaság szakemberek részvételével fog megvalósulni.
Az otthoni vérnyomásmérés szabályai:
1. Győződjön meg róla, hogy a mandzsetta megfelelő méretű – mielőtt vérnyomásmérő készüléket vesz, mérje meg felkarja kerületét, és válassza a megfelelő méretet.
2. Legyen nyugodt – ne igyon koffeines üdítőt vagy kávét, ne végezzen megerőltető fizikai tevékenységet a mérést megelőző 30 percben.
3. Üljön a megfelelő testtartásban – a vérnyomásmérés során egyenes háttal üljön, támassza hátát a szék támlájának. Ne keresztezze végtagjait. Tartsa lábát egyenes tartásban a padlón, a karját fektesse egy kemény felületre oly módon, hogy felkarja a szív magasságában helyezkedjen el.
4. Mindig több mérést végezzen – ahányszor méri a vérnyomását, mindig végezzen el két vagy három mérést egy percnyi különbséggel, és jegyezzen fel minden eredményt.
5. Mindig ugyanakkor mérjen – mivel a vérnyomás folyamatosan változik fontos, hogy vérnyomását mindig azonos időpontban mérje meg. A javasolt időpontok: reggel, rögtön a felkelés után, majd este érdemes megismételni.
6. Mindig írja fel a kapott eredményt.
Hozzászólás zárolva.