Facebook hozzászólás
252

Kényeztetés a habok között

A fürdés a higiénia alapvető kelléke, sőt, ma már tudjuk, hogy pozitív hatással van a pszichikumra is. Ezeket a jótékony tulajdonságait azonban nem ismerték el mindig a történelem során. Lássuk, hogy (nem) fürödtek az emberek régen, és hogy csináljuk ma, hogy több legyen egyszerű tisztálkodásnál.

Ha a testre és a pszichére gyakorolt jótékony hatásai ismertek is, talán nincs mindenki tudatában a helyes fürdőzés eszközeinek és kritériumainak. Ha ezekre figyelünk, akkor a fürdés a jó kondíció elérésének egyik fontos állomásává válhat. Íme néhány hasznos tanács, hogy a vízzel való kapcsolatunk ne csak a tisztálkodásra szűküljön, hanem kellemes is legyen:

Először is nagyon fontos a víz hőmérsékletének szabályozása. A nagyon forró víz kifejezetten veszélyes a szervezetre, mert legyengíti, és esetenként száríthatja, és irritálhatja a bőrt, valamint nagy megerőltetést jelent a szívnek, mely következtében túlságosan kitágulnak az erek, s így csökken a test hőmérséklete.

Ennek ellentétje, azaz a túlságosan hideg víz csak a kifejezetten jó egészségnek örvendő embereknek javasolt, mivel igazi sokkot jelent a szervezet számára. A langyos fürdő jó módszernek bizonyul, ha gyorsan fel akarunk ébredni.

Reggel felfrissülnek tőle az izmok, a nap végén pedig segít, hogy új erőre kapjunk az esetleges esti mulatozás előtt. De ha megelégszünk egy egyszerű lazító fürdővel, jóllehet minden szervezet számára más és más az ideális hőmérséklet, figyeljünk rá, hogy a víz elég meleg legyen.

A habfürdőt és a szappant a saját bőrtípusunk függvényében válasszuk ki, akárcsak a fürdősókat és a természetes esszenciákat, melyek rendkívül élénkítő hatásúak, s így általuk maximálisan kihasználhatjuk a fürdés perceit.

A gyárilag előállított termékeken kívül jó szolgálatot tehet a fürdővízbe öntött bor, a tejpor, a zabliszt, az előzőleg leforrázott gyógyfű keverék vagy az ecet. A kamilla olaj, ami a növény leveleiből és virágából készül, egyike azon készítményeknek, melyek egyszerre fertőzésgátló és nyugtató hatásúak. A fenyő olaj segítséget nyújt a reumával és az idegi feszültséggel szemben, míg a mézfű olaj a lazító fürdők elmaradhatatlan kelléke. 





Facebook hozzászólás
További cikkek

Hozzászólás zárolva.

PÉLDA-KÉP

1 / 258

KUL-TOUR

1 / 158

ÉLET-MÓD

Kedves Olvasónk!
Ha érdekli ez a téma, és szeretne heti hírlevelet kapni a témában, vagy értesítést a megjelent új cikkekről, kérjük, adja meg nevét és e-mail címét!