Facebook hozzászólás
240

Kész krimi! Vágóasztalon a Viszkis!

Október 16-án véget értek az Antal Nimród által rendezett A Viszkis című akciófilm felvételei. Az utolsó napokban a Keleti pályaudvar közelében azokat a jeleneteket rögzítették, amikor egy nyaktörő autós üldözést követően a kommandósok próbálják elkapni a rendőrség elől menekülő viszkis rablót. A hetvennapos forgatás ideje alatt az alkotók 620 darab kilencvenes évekbeli autót használtak a felvételekhez, és ezek közül tizenkettőt ripityára is törtek a kamerák előtt.

A Viszkis szerepében Szalay Bence, Kép: Szabó Adrienn
A Viszkis szerepében Szalay Bence, Kép: Szabó Adrienn

Az Ambrus Attila bűnözői karrierjét fikciós szálakkal keverve elmesélő A Viszkis forgatása június 11-én indult. Először a főhős gyermekkorának eseményeit rögzítették többek közt Vácott, ahol a helyi börtönt alakították át hetvenes évekbeli román javítóintézetté. A százhúsz fős stábnak ezt követően is sikerült az erdélyi jeleneteket hazai helyszíneken felvennie. Zsámbokon, illetve a Budapesttől 240 kilométerre fekvő Rakacaszend községben idézték meg a határon túli falvakra jellemző egykori hangulatot.

Szalay Bence, a Viszkis, Kép: Szabó Adrienn
Szalay Bence, a Viszkis, Kép: Szabó Adrienn

Júliusban főként Ambrus Attila hokis karrierjének állomásait örökítették meg a székesfehérvári jégcsarnokban, illetve pár romantikus jelenetet a fővárosban a filmben Ambrus szerelmét megformáló Móga Piroskával. Utána Budapesten, majd Nagykátán a bankrablások eseményeit elevenítették fel, végül a nyár derekán a viszkis rabló vallatását, börtönéletének epizódjait vitték filmre a MAFILM Róna utcai stúdiójában, ahol a nyomozót alakító Schneider Zoltán izzasztotta meg kérdéseivel az elfogott bűnözőt.

Augusztus végétől húsz forgatási napon keresztül az akcióké volt a főszerep. Ennek megfelelően vettek fel üldözéseket a fővárosi Boráros téren, illetve annak aluljáróiban motorokkal, autókkal, és esetenként két-háromszáz statiszta közreműködésével. Továbbá ütközéseket rögzítettek Csepelen, és lövöldözésekkel, karambollal végződő autós hajszákat a Keleti pályaudvar mellett.

A ZSURZS
Könyvet írt a Kossuth-díjas, televíziós rendezőről az egykori MTV Balázs Béla-díjas rendezője, Babiczky László, és Zsurzs Katalin színésznő, Zsurzs Éva lánya. A kötet nemcsak a nagyszerű, iskolát teremtő egyéniségről szól, hanem a hazai televíziózás kezdetének és aranykorának is emléket állít. Arról az időszakról beszélünk, amikor hétről hétre alig vártuk, hogy elkezdődjön az Abigél, a Fekete város, és mai is „eldobunk mindent”, hogy megnézzük az Otelló Gyulaházánt – mindegyiket remek szereposztással!

A látványos pillanatok megörökítéséhez hat napon keresztül drónokat is használt a stáb, így az utómunkálatok során számos légi felvétellel színesítik majd ezeket a dinamikus akciójeleneteket. A legnehezebb feladat a kaszkadőrökre várt. A forgatáson húsz – harminc dublőr állt folyamatosan készenlétben, hogy a címszereplőt alakító Szalay Bence, valamint a rendőrök, kommandósok, illetve az autós üldözésekbe keveredő vétlen sofőrök helyét átvegyék a veszélyes jelenetekben. Rizikós helyzetekből pedig akadt bőven. A kilencvenes években játszódó filmben 620 korabeli járművet használtak, amelyek közül tizenkettőt ripityára is törtek a kamerák előtt. Antal Nimród ugyanis mindenképpen azt szerette volna, hogy a valóság élményét nyújtsa mindaz, amit a vásznon lát a néző, ne pedig a számítógépes effektusok határozzák meg A Viszkis látványvilágát.

Az elkövetkező négy hónapban a film utómunkálatai zajlanak. Egyebek közt a trükk szakemberek is kockáról-kockára végigmennek a jeleneteken, hogy eltávolítsák a képekről mindazt, ami nem illik a kilencvenes években játszódó történetbe. Várhatóan a jövő év elejére végleg dobozba kerül a film, és az év második felében mutatják be idehaza A Viszkist.



Facebook hozzászólás
További cikkek

Hozzászólás zárolva.

GASZTRO

STÍLUS

1 / 630

ÉLET-MÓD

Kedves Olvasónk!
Ha érdekli ez a téma, és szeretne heti hírlevelet kapni a témában, vagy értesítést a megjelent új cikkekről, kérjük, adja meg nevét és e-mail címét!