Két hetet töltött Magyarországon a kung-fu stílus Nagymestere
Legerősebbként és legszorgalmasabbként tisztelt tanítványához, Kapecska Attilához, Magyarországra érkezett Di Guoyong (ejtsd: Di-Guojong) Nagymester, a több mint 900 éves múltra visszatekintő Xing Yi Quan (ejtsd: Szing-ji-csüen) kung fu stílus egyik legnagyobb tudású képviselője. A Nagymester két hetet tölt Magyarországon, hogy a stílust szorgalmasan gyakorló hazai mestereknek adja át tudását.
A Xing Yi Quan egyszerű, praktikus mozdulatokra épül, viszonylag könnyen és gyorsan érhetünk el vele eredményeket. A puszta kezes formák mellett a Xing Yi-ben négyféle fegyvert – kardot, szablyát, botot és lándzsát – is használnak. Az egyszemélyes gyakorlatok mellett páros gyakorlatokat is elsajátítanak a tanítványok.
A hét végéig Magyarországon tartózkodó Di Guoyong 10 évig volt a pekingi Xing Yi Szövetség elnöke, ma a szövetség tiszteletbeli elnöke. A Pekingi Egyetem Wushu tanszékén a Xing Yi szakosztály vezetője. Xing Yi-t és Pa Kua-t tanít világszerte, tanítványai vannak Afrikában, Európában, az Egyesült Államokban és Oroszországban is. A stílusról írt könyve kínaiul, oroszul és angolul is megjelent.
A Nagymester 1948-ban született Kína Hebei tartományában. Gyerekként a szegényes táplálkozás miatt sokat betegeskedett, főleg ízületi problémái voltak. Az akkori kínai egészségügyi ellátás alacsony színvonala miatt más utat keresett egészségi állapotának javítása érdekében. A Xing Yi Quan, majd a Pa Kua segítségével kigyógyult a betegségeiből, és közben annyira megszerette a harcművészeteket, hogy a mai napig, közel 60 évesen is aktívan műveli. Di Guoyong mindent megtesz a stílus hagyományainak megőrzéséért és továbbörökítéséért, kiemelkedő szerepet tölt be az eredeti mozgásformák felkutatásában, összegyűjtésében. Érdeklődése továbbá a sportpszichológiára, valamint a hagyományos harcművészet-elmélet integrálására irányul.
A Xing Yi Quan-nal a hazai érdeklődők a Kung Fu Akadémián (Budapest, II. kerület, Vidra u. 2., Margit-híd budai hídfő) ismerkedhetnek meg. Az intézményt 7 évvel ezelőtt Kapecska Attila hozta létre, és vezeti ma is. A Kung Fu Akadémia célja, hogy a harcművészetek tanítása, megismertetése mellett közelebb hozza a magyar közönséghez a kínai kultúrát, gyógyítást, így a kung fu oktatás mellett masszázstanfolyamot, meditációs tréninget, igény szerint kínai nyelvtanfolyamot is szerveznek. A Tantien Teaházban pedig bárki megkóstolhatja a legízletesebb kínai teákat.
Forrás: Privy Council Communications
Hozzászólás zárolva.