Lessünk be egy átlagos tisztítószeres szekrénybe! Van ott felmosószer, fertőtlenítő, súroló, mosogatószer, WC-tisztító és illatosító, kézmosó, üvegtisztító, csempetisztító – ráadásul külön a konyhába és külön a fürdőszobába, és még sorolhatnánk. Mindezek egészségünkre veszélyes vegyszereket tartalmaznak. Nem véletlen, hogy mindet gyerekektől elzárva kell tárolni. Környezetünkre is veszélyesek, s túlcsomagoltan, külföldi országokból érkeznek hozzánk. De vajon így volt ez szüleink, nagyszüleink idejében is? Nem, ők bizony nem használtak ennyi féle szert. Szerencsére néhányan őrzik még a tudást, mely szerint egy tiszta háztartáshoz néhány szer is elég: ecet az öblítéshez, tisztításhoz, ablakmosáshoz, mosószappan, mosószóda, citromsav – mind olcsó, tiszta, s nem agyonreklámozott csodaszerek. Ezt bizony még a gyerek is megeheti!
Folttisztítás: citromlé
(illatosít is!)
(vigyázz! karcolhat)
A 21. század a túlzott higiénia és az erős illatok kora. Mindent lefertőtlenítünk és túlillatosítunk. Érzékszerveinket elkábítjuk, immunrendszerünket legyengítjük. De vajon van értelme az illatosított WC-papírnak? Hát persze: az eladás. Ez is bújtatott reklám, mely vásárlásra ösztönöz mindenkit a pénztárca vastagságától függetlenül. A televízióban reklámozott nagyvállalatok márkás termékeit birtokolni presztízskérdés. Az a menő, akinek hárombetűs mosogatószer mosolyog vissza a csap mellől, még akkor is, ha azt tulajdonképpen nem engedhetné meg magának.
A Messzelátó Egyesület nagymamáink módszereit szeretné visszahozni a köztudatba. A leghátrányosabb helyzetű családokra fókuszálva oktatóprogramot indít, melyre most adományokat gyűjtenek. Mélyszegénységben élő hazai háztartásokba szeretnék visszacsempészni a környezetünkre és egészségünkre nem veszélyes, olcsó praktikákat. A www.adjukossze.hu weboldalán keresztül most 4000 Forinttal egy teljes család életét megváltoztathatja!
Hozzászólás zárolva.