Facebook hozzászólás
148

Láthatatlan Filmek Klubja

A Láthatatlan Filmek Klubjában olyan filmeket vetítenek az érdeklődők számára, amelyek Magyarországon kevéssé ismert vagy elfeledett remekművek, mai és régebbi underground klasszikusok, avantgárd, absztrakt filmek, bizarr „B-movie”-k, mágikus-misztikus és pszichedelikus mozgóképes csodák, a filmnyelvet megújítani akaró „metafilmek”, kultikus filmszörnyetegek, vagy éppen olyan művek, amelyek önmagukon is túlmutatva testesítenek meg valamilyen víziót.

LÁTHATATLAN FILMEK KLUBJA
a Ludwig Múzeumban

2009. ősz
PAUL MORRISSEY FILMJEI A FACTORY-KORSZAK UTÁN 

Olyan filmeket kívánnak bemutatni a közönségnek, amelyek többsége vagy kimaradt a hazai filmforgalmazásból, vagy rekonstrukciójuk csupán a legutóbbi időkben történt meg.

I. 2009. október 8., csütörtök, 18h
– Madame Wang’s
Színes amerikai film, angol nyelven, 95 perc, 1981
Szereplők: Patrick Schoene, Christina Indri, William Edgar, Susan Blond, Jimmy Madaus, Virginia Bruce.
Rendező, operatőr és forgatókönyvíró: PAUL MORRISSEY
– A még a Factoryban készített Women in Revolt (1971) és a L’Amour (1972) után a Madame Wang’s Morrissey „politikai” filmtrilógiájának utolsó darabja, amelynek főhőse, az Amerikába érkező Lutz (Patrick Schoene) a Stazi titkosügynöke. Lutz a Long Beach-i kikötőbe érkezik, hogy előkészítse a kommunista inváziót Amerika baloldali árulóival, „a hippikkel, Amerikaiakkal, akik gyűlölik az országukat”, s akinek legfontosabb küldetése emellett egyetlen kérdésben összefoglalható: „Nem tudja, hol találkozhatok ezzel a Jane Fondával?” Lutz hamarosan szerelmes lesz és elmerül a transzvesztitákkal és groteszk szereplőkkel teli New York-i szubkultúrában, ahol a kommunista megszállást is leginkább érdekes kalandnak tartják. A a Madame Wang’s (szó szerint) véresen komoly szatíra az Amerikai Birodalom hanyatlásáról.

II. 2009. október 22., csütörtök, 18h
– Forty-Deuce
Negyven-egyenlő. Színes amerikai film, angol nyelven, francia felirattal, 90 perc, 1982
Szereplők: Kevin Bacon, Mark Keyloun, Orson Bean, Harris Laskowy, Tommy Citera, Carol Jean Lewis, Esai Morales, Bo Rucker, Susan Blond, John Noonan, Yukio Yamamoto, Meade Roberts, Dave Kris, Rudy de Bellis
Rendező, forgatókönyvíró: PAUL MORRISSEY
– Morrissey „Street Life” trilógiájának első darabja Alan Bowne kamaradrámája alapján készült, amelyben a New York-i 42. utcában élő lecsúszott fiatalok drogkereskedelemmel és prostitúcióval foglalkoznak. Morrissey minden szentimentalizmustól mentesen, sistergő, profán dialógusokban ábrázolja az ártatlanság totális kihasználását, a múló serdülő szépség elüzletiesedését, az amerikai hazugságot: „…az elmúlt harminc-negyven év legnagyobb liberális hazugsága a ‘a tegyél meg mindent, amit csak akarsz’” (P. M.) Egy húsz éves ámokfutó herointúladagolásban meghal egy New York-i hotelszobában, ahol két fiúprostituált, Ricky (Kevin Bacon) és Blow (Mark Keyloun) egy idősebb „üzletfelet” (Orson Bean) akar behálózni. A Forty-Deuce egyszerre sokkoló és vidám, vulgáris és érzékeny, és Morrissey legjellegzetesebb témáját, a kölcsönös kiszolgáltatottságot, az önáltatást, a kizsákmányolást, a képmutatást járja körül a „normális” kapitalizmus mikrokozmoszában.





Facebook hozzászólás
További cikkek

Hozzászólás zárolva.

GASZTRO

KUL-TOUR

1 / 158

ÉLET-MÓD

Kedves Olvasónk!
Ha érdekli ez a téma, és szeretne heti hírlevelet kapni a témában, vagy értesítést a megjelent új cikkekről, kérjük, adja meg nevét és e-mail címét!