Facebook hozzászólás
87

Létező betegség: a Május-kór!

Minden ok nélkül fáradtnak érzi magát? Nem tud koncentrálni a munkájára vagy az iskolai feladatokra? Nyomasztják a hétköznapok? Nincs ezzel egyedül. Japánban a tavasz végén jelentkező depressziós tünetegyüttest Májusi kórnak (angolul: May sickness) nevezik.

Május van. Elballagnak a végzős diákok az iskolákból, és azóta már egy valódi megmérettetés részesei, hisz kezdetét vette az érettségi és a vizsgaidőszak. Próbatételek sora, aminek tétje a továbblépés lehetősége. Ilyenkor az eddig könnyed nebulók is megismerik a szorongás érzését. Sokan különböző csodaszerekkel, serkentőkkel akarnak jobb teljesítményt elérni vagy kínzó érzéseiktől megszabadulni

Május van. Talán búcsút mondhatunk végre a fagyoknak. Talán nem fog megfagyni a cseresznyefám virága. Hisz ezer sugárral süt a nap, de azért jó lenne már tényleg túlleni a fagyosszentek napjain.

Május van. Hozzá kell szoknunk a magasabb hőmérséklethez, szervezetünket át kell programozni: a szív és az érrendszer gyakran nehezen viseli a hirtelen jött meleget. Sokan már félve tekintenek a hőmérőn egyre feljebb kúszó higanyszálra.

És májusban kitakarjuk magunkat ruháinkból is, így bőrünk hamarosan védelemre szorul, hisz már a napfény is kárt tehet benne. A napfény, ami az érzékeny bőrűeknek veszélyes lehet, de a melankólikus hangulatra valóságos gyógyír. A májusi napsütés természetes fényterápia a depressziósoknak. Sajnos sok komor betegnek lenne rá szüksége hazánkban.

Az allergiás is már félve várja ezt a hónapot, mert tudja, hogy a szemviszketés, állandó tüsszögés, orrfolyás és a zsebkendőhalmok ettől fogva társául szegődnek. Előkerülnek hát a jól bevált gyógyszerek, cseppek és természetes gyógymódok.

Janus-arcú a május. Hozhat hideget és meleget, gyógyírt és betegségeket. Feloldódást és szorongást.

Szociológiai és pszichológiai vizsgálatok is foglalkoznak ezzel a hónappal és sajátosságaival.

Több kutatás utal arra, hogy tavasz végén (április-május) halmozódnak az öngyilkossági cselekmények. Durkheim, az első szociológus, már száz évvel ezelőtt kimutatta a késő tavaszi-kora nyári öngyilkosságok kiemelkedő számát.

Vagyis tényleg elkomorulunk ilyenkor, többen depresszióba is esnek.

Mi azonban ne hagyjuk, hogy legyűrjön bennünket a Májusi-kór!  





Facebook hozzászólás
További cikkek

Hozzászólás zárolva.

GASZTRO

PÉLDA-KÉP

1 / 258

ÉLET-MÓD

Kedves Olvasónk!
Ha érdekli ez a téma, és szeretne heti hírlevelet kapni a témában, vagy értesítést a megjelent új cikkekről, kérjük, adja meg nevét és e-mail címét!