Márkák magas áron
Mindennapos elegancia
Omega DeVille és Zenith ChronoMaster
Az automata Omega DeVille karóra a legújabb fejlesztésű gátszerkezetével mára az egyik legforradalmibb megoldást kínálja az órapiacon. A Zenith viszont a ChronoMasterben saját, manufakturális körülmények között előállított kézi húzású szerkezetét használja, amely megjelenésének az évében az év legjobbja lett. Mindkét karórát felszerelték járástartalék-kijelzővel, amely igen hasznos lehet a viselőik számára, hiszen fontos információkat ad arról, hogy az időmérő még hány óra hosszáig működik.
A két karóra már ránézésre is különbözik egymástól. Az Omega markánsabb, férfiasabb formát, domború zafírüveget és patinásabb számlapot kapott, míg a Zenith tokformája lágyabb vonalvezetésű, zafírüvege sík felületű, és a számlapja is díszített, kézzel vésett. A számlapon mindkét típusnál központi óra- és percmutatót találunk, a másodpercmutatók kis segédszámlapokon helyezkednek el a 9-esnél. A járástartalék kijelzése az Omegánál egy – a másodpercmutatóhoz hasonló –, a 6-osnál elhelyezett kör alakú, a Zenithnél pedig a 12-es és a 3-as közé tett, legyező alakú segédszámlapon történik. Mindkét karóránál van dátumkijelzés is. A karórák a független kronométervizsgáló intézet tanúsítványát kapták meg, miszerint járáseltérésük nem eshet a napi –4 és +6 másodperces intervallumon kívülre.
A két időmérő ára is mutatja, hogy igen komoly műszerekkel van dolgunk: az Omega DeVille Co-Axial Power Reserve 1 667 000, míg a Zenith ChronoMaster Elite HW Power Reserve 1 344 000 forintba kerül.
Sportos modellek
Breitling Navitimer Olympus és IWC GST Perpetual Calendar
Mindkét óra megbízható társ lehet a szabadidő eltöltésekor, amikor az ember nem szívesen használja szép, elegáns aranyóráját.
ABreitling Navitimer Olympus acéltokjával és acél karcsatjával igen jó választás lehet, noha csak cseppmentes a tokozása. AzIWC GST Perpetual Calendar viszont 120 méterig vízálló, így az úszást is jól bírja.
Mindkét óra mechanizmusa komplikáltabb, amit már a számlapok is mutatnak. A Breitlingén három – a számlap színétől eltérő – segédszámlapot találunk: a 12-esnél lévőn a kis másodpercmutató és a dátumkijelzés kap helyet, a 9-esnél a 30 perces számláló és a hónapkijelzés, a 6-osnál a nap- és a 12 órás számláló van. Az IWC számlapja egyértelműen elegánsabbnak hat, mint a Breitlingé. Itt négy – a számlapéval megegyező színű – segédszámlap kap helyet: a 30 perces számláló a 12-esnél, a 12 órás számláló és a hónapkijelzés a 6-osnál, a kis másodperc- és a napkijelzés a 9-esnél, a dátumkijelzés a 3-asnál. Mindkét karóra kapott holdfáziskijelzőt is, ami a Breitlingnél a 3-asnál, az IWC-nél a 12-esnél van. Az IWC még egy nagyon komoly öröknaptár funkciót is tartalmaz, ami miatt a karóra naptárrészét egészen 2499-ig nem kell beállítani.
A Breitling Navitimer Olympus 1 415 000 forintba kerül, míg az IWC GST Perpetual Calendar 3 664 000-be. A nagy árkülönbség egyrészt a két karóra kiviteléből, másrészt a szerkezetek komplikációjából adódik.
P. J.
Megjelent a Piac és Profit üzleti magazin 2002. decemberi számában.
Hozzászólás zárolva.