„Megtámadták és megverték a tévécsatorna sztárjait!?”
Szinte közhely, hogy a különböző médiumokban megjelenő erőszak káros hatással van a gyerekek lelki, mentális fejlődésére, egészségére. De vajon tényleg igaz, hogy egy-egy akciófilmtől vagy boxmérkőzéstől rosszabb lesz a csemetének? És vajon ha továbbgondolkodunk: akkor az esti híradó is veszélyes, mert beszámol erőszakos eseményekről?
És hogy mit tegyen a szülő? Beszélgessen a gyermekével, próbálja meg elmagyarázni, hogy amit lát a képernyőn, az nem feltétlenül valóság, és hogy az erőszak nem érték. A kutatások azt bizonyították, hogy az érzelmileg elhanyagolt gyerekek hajlamosabbak inkább utánozni a verekedős sztárokat, így az érzelmi támasz alapvető fontosságú, nem csak ebből a szempontból. Az is kiderült, hogy a fiúk inkább hajlamosak példaképül választani gyilkosokat, rosszfiúkat.
Persze mindez nem ér semmit, ha a szülő maga is ezeket a műsorokat nézi. Hiszen ha magunkba nézünk, beláthatjuk, hogy ha a Terminátor nem is izgat minket, arra a hírre azért odakapjuk a fejünket, hogy például kirabolták egy tévécsatorna sztárjait, vagy hogy megverték egy másikét. Ugye?
Hozzászólás zárolva.