BOLDOGSÁGKUTATÁS
Mérgeznek a hiányzó emberi kapcsolatok
Boldog a magyarok többsége, és a magány inkább tesz boldogtalanná, mint a pénz hiánya – derül ki az ismert, holland gyökerű biztosító reprezentatív kutatásából. Noha a válaszadók jó része erősen aggódik a jövőben felmerülő családi, egészségi és anyagi nehézségek miatt, a napi gondok közepette kevesen szánják rá magukat konkrét, hosszú távra szóló lépésekre.
− A felmérésünk legfőbb megállapítása, hogy a többség nemcsak megélni szeretne időskorában, hanem boldogan szeretnénk élvezni ezeket az éveket. Ehhez azonban már ma is tennünk kell, legyen szó az egészségünk megóvásáról, a kapcsolataink ápolásáról, vagy épp a későbbi anyagi biztonságunk megteremtéséről. Mindebben viszont úgy tűnik, a napi anyagi és munkahelyi problémák sokszor feltartóztatnak bennünket, amire érdemes lehet tudatosan odafigyelnünk – mondta Baranyai Dávid, a 170 éves múltra visszatekintő, holland gyökerű biztosító hazai értékesítési vezetője.
Az időskori anyagi biztonság kapcsán a kutatás válaszadóinak többsége (37%) mondta, hogy már 20-29 évesen elkezdett előre takarékoskodni, átlagosan pedig a legtöbben 33 évesen teszik meg az első nyugdíjtakarékossági lépéseket. Kifejezetten nyugdíjcélú megtakarítása azonban csak keveseknek van közülük, sokan továbbra is készpénzben vagy más megtakarítási formában tesznek félre az államilag támogatott konstrukciók helyett.[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]
Miből élnek majd a jövő nyugdíjasai?
Az állami nyugdíj szinte kizárólagos szerepe a most nyugdíjba vonulók körében ma még megkérdőjelezhetetlen. De vajon hogyan képzeli el nyugdíjas éveit a fiatalabb korosztály, miből lesz pénzük a jövő nyugdíjasainak? Többek között erre kereste a választ egy felmérés.
Hozzászólás zárolva.