Mérték az ablakhoz
Az otthonunkba beáramló természetes fény mennyisége jelentősen befolyásolja a közérzetünket. Tágasabbnak érezzük a teret, és nem kell “feleslegesen” villanyt kapcsolni. Nyilván nem mindenki élhet műtermi lakásban, de az tény, hogy ablakaink mérete, színe, elhelyezkedése keretet adnak az épületnek.
Társasházak esetében hozott anyagból kell dolgozni, ott adott a fal vastagsága és a beszerelhető nyílászáró nagysága. Viszont aki saját maga tervezi meg leendő otthonát, számos lehetősége van, hogy eltérjen a konvencióktól.
Haladjunk a terv szerint
Mivel a lakosság jelentős része a műanyagból készült ablakokat preferálja, ezért mi is elsősorban az erre vonatkozó információkat osztjuk meg. A tervezővel érdemes alaposan átbeszélni az elképzeléseket, majd a tervrajzon is alaposan megnézni, hogy amit elképzeltünk, az tényleg úgy fog-e kinézni a valóságban is. A tervezés akkor sikeres, ha az ingatlan kívülről nézve is harmóniát sugall, és a belső helyiségek is élhetőek maradnak.
Az ablak helyzete, mérete, nyitási iránya ugyanis a későbbi berendezést is meghatározza. A nappaliba jó, ha minél több természetes napfény jut, ezért akár egy alacsony párkányú nyílászáróban is gondolkodhatunk, amit olvasósaroknak rendezünk be. Helyiségről helyiségre végig kell gondolni, hogy a nyitott ablak nem lesz-e balesetveszélyes, vagy éppen milyen kompromisszumokat kell kötni az élhetőségért. Ne feledje, amíg csak a papíron van, addig még mindent meg lehet változtatni.
Sztenderd vs. egyedi méret
Az irányadó méretek nagyban leegyszerűsítik a folyamatot, hiszen azokból általában raktárról is tudunk választani, nincsen benne semmi bonyodalom. A fejvakarás akkor kezdődik, ha mondjuk egy régi építésű családi házat szeretne modernizálni és a saját igényei szerint alakítani. Mindenképpen egyeztessen építésszel a terveiről, aki segítséget tud nyújtani a hőszigetelés szempontjából vagy az ablak méretének a követelményeiről, illetve hogy az adott építésű ingatlanhoz szerkezetileg milyen nyílászáró javasolt.
Ezekből a beszélgetésből azonnal kiderül, hogy megvalósítható-e az elképzelés, és ha sikerül olyan megoldást találni, ami mindenkinek megfelel, készülhetnek az egyedi ablakok. A legmodernebb műanyag ablakokat az RS Ablak kínálatában találja, akik nem csak legyártják, hanem be is szerelik a hőn áhított terméket.
Kell-e statikus?
Ha főfalon szeretne nagyobb módosítást végezni, akkor mindenképpen. A statikus először is a ház állapotát ellenőrzi, hogy bírni fogja-e a beavatkozást. Az eljárás ugyanis ilyenkor az, hogy alá kell támasztani a födémet, ezzel biztosítják a tető épségét, mivel az átalakítás során a fal nem bírná a terhelést. Csak ezután tudják szélesíteni a nyílást a kívánt méretre. Amikor ez készen van, megszüntetik az alátámasztást, és beépítik immár az új, nagy nyílászárót.
Akár egyedi, akár sztenderd nyílászárót szeretne, tekintse meg az RS Ablak választékát, és rendelje meg a legjobb minőségű ablakokat.
Hozzászólás zárolva.