Facebook hozzászólás
175

Mi az amit tilos és amit szabad?

Mivel sok tévhit kering a köztudatban, sok kismama elbizonytalanodik mit szabad és mit nem szabad megtennie a szépsége érdekében, amíg gyermeke a testében fejlődik. A leggyakrabban felmerülő kérdések megválaszolásával szeretném eloszlatni a kétségeiket. Nos, mit is?

Járhatok-e továbbra is kozmetikushoz? A kozmetikus kényeztető kezeléseinek nagyobb szükségét fogja érezni, mint valaha! Egy frissítő arc- és dekoltázsmasszázs, tápláló pakolás, serkentő bőrradírozás, szükség esetén az arcbőr alapos tisztítása megengedett és kifejezetten ajánlott. Ami nem megengedett: elektro-kozmetikai kezelések (ultrahang, galván, elektromos izomstimuláció) valamint vérbőségfokozó testpakolások (alga, fahéj, egyéb anti-cellulit).

Feltétlenül számoljunk be tehát állapotunkról a kozmetikusnak!

Megengedett-e a masszázs?

Igen, amennyiben azt képzett szakember végzi.

A testtartás megváltozása következtében az izmok feszültté, kötötté válnak, a kismama masszázs ezért elsősorban az ellazulást szolgálja, ennek megfelelően a körkörös, simító mozdulatok dominálnak. A hasat nem masszírozzák, ezzel szemben a tarkót, vállakat, hátat alaposan átgyúrja a masszőr. Nem megengedett: a talpmasszázs, vérbőségfokozó cellulitmasszázs és bizonyos illóolajak használata (erre külön válaszban részletesen kitérek).

Szoláriumozni, napozni szabad-e?

A válasz határozott nem: egyrészt a sugárzás áthatol az elvékonyodott bőrön – vagyis a babának is jut belőle – másrészt a szervezetben nagy koncentrációban jelenlévő hormonok UV sugárzás hatására csúnya májfoltokat idézhetnek elő.

Aki nem tud lemondani a napfürdőzésről kenje be az arcát Sunblock készítménnyel (minimum 50 faktoros, gyakorlatilag szigeteli az arcbőrt az UV sugárzástól), viseljen egyrészes fürdőruhát és még ezzel együtt is takarja be a hasát kétrét hajtott törölközővel.

Nem szabad figyelmen kívül hagyni: a méhüreg felmelegedése károsító hatással lehet a babára!

Mi a helyzet az önbarnítókkal?

Kockázatmentes barnulást érhetünk el velük, hiszen csak a bőr legfelső, elhalt hámsejtjeit színezik meg – a bőr működő rétegeivel nem érintkeznek. Kismamák is nyugodtan használhatják!

 A hajfestés árt vagy nem árt?

Bizonyítani eddig nem tudták, hogy kárt tenne a magzatban, ennek ellenére nem árt óvatosnak lenni. Mivel a kisbaba szervei és idegrendszere az első 12 hét folyamán alakulnak ki, lehetőleg ezt az időszakot húzza ki valahogy hajfestés nélkül. A külső hatások ezután már jóval kisebb kockázatot jelentenek a gyermekre. Aki szőke festéket használ vagy a hajfestéke tartalmaz hidrogén-peroxidot, az nyitott ablak közelében, jól szellőző helységben fesse vagy festesse haját, hogy minél kisebb koncentrációban lélegezze be a vegyszert.





Facebook hozzászólás
További cikkek

Hozzászólás zárolva.

ÉLET-MÓD

1 / 3 455

STÍLUS

1 / 630

ÉLET-MÓD

Kedves Olvasónk!
Ha érdekli ez a téma, és szeretne heti hírlevelet kapni a témában, vagy értesítést a megjelent új cikkekről, kérjük, adja meg nevét és e-mail címét!