De bizony, egyedül is megy majd...
Mi történik majd a lockdown feloldása után a háziállatokkal?
Sok négylábú számára a mostani lockdown valóságos mennybéli adomány, hiszen egész nap együtt lehetnek a szeretett gazdival. Mi lesz viszont, ha véget ér a járvány, és a home office helyett ismét bejárnak majd az emberek a munkahelyükre? A háziállatoknak nem lesz sok választásuk, hozzá kell szokniuk a régi-új helyzethez. Ebben sokat segíthet nekik a figyelmes gazdi.
A koronavírus járvány alatt sokan kényszerültek home office-ba; ez a fajta otthoni munkavégzés pedig – jósolják az irodapiaci trendekhez értő szakemberek – megmaradhat a pandémia utáni időkben is, még ha nem is ennyire kiterjedt formában.
Sokan azonban már véget vetnének a kényszerű elszigeteltségnek és visszavágynak régi munkahelyükre; a mentális igények mellett még az is a visszatérés mellett szól, hogy bebizonyosodott, az online csatornákon keresztül zajló kommunikációnál sokkal hatékonyabb lehet – a munkavégzés szempontjából is – a valós térben zajló off-line kommunikáció.
A munkahelyekre, irodákba való visszatérés azonban egy korábban nem várt problémával is szembesítheti azokat, akik odahaza valamilyen háziállatot tartanak.
Sokan fogadtak örökbe négylábút a lock-down idején, többnyire olyanok, akik addig egyedül éltek. A világjárvány idején befogadott háziállatok ezrei számára a zárás feloldásával előálló helyzet lesz az első alkalom, hogy rendszeresen, és hosszabb ideig egyedül hagyják őket új otthonukban. De sok, már a járvány előtt gazdára lelt állatot megzavarhat az, hogy a pandémia idején jelentős időt töltöttek velük otthon, a zárás feloldása viszont számukra is visszahozza a korábbi idők kényszerű magányát.
Önként adódik a kérdés, hogy mit tehet azért egy állattartó, hogy valamilyen módon felkészítse háziállatát arra a helyzetre, amikor hirtelen egyedül, gazdi nélkül marad a munkanap egy részében, vagy akár egész nap?
A Wall Street Journal praktikus tanácsokért egy arra illetékeshez, Andrea Y. Tu-hoz, a New York-i Behavior Vets kisállat-viselkedési szakemberéhez fordult. Dr. Tu tapasztalatból beszél – két macskája, Kahlua és Calisson, és több mint 20 kutyája van.
Dr. Tu szerint a háziállatok viselkedését, és azt, hogy hogyan viselkedjünk, bánjunk vele egy ilyen helyzetben, mint a mostani, nagyban meghatározza az állat eredendő habitusa.
Hozzászólás zárolva.