Miért ordítasz, amikor telefonálsz? Úgyse hallom…
Már velem is, előfordult, hogy rosszul tárcsáztam, vagy a mobilon félrenyomtam egy számot, és nem az szólt a telefonba, akit én akartam felhívni. Mit csináltam? Jobb esetben elnézést kértem a téves hívásért és letettem. De az is előfordult, hogy lányos zavaromban szó nélkül lecsaptam a kagylót.
– Ne használjuk a telefont temetésen, egyházi szertartáson, egészségügyi intézményekben – ha az a gyógyító munkát zavarhatja -, színházban, moziban, kulturális rendezvényeken, konferenciákon, tömegközlekedési eszközökön!
– Ha fontos hívásra várunk – például étteremben -, állítsuk a telefont néma üzemmódba! A beszélgetést egy csendes, félreeső sarokban folytassuk le, miután vacsorapartnereinktől elnézést kérünk. Udvariatlanságnak számít, ha a készüléket akkor kapcsoljuk ki, amikor az meglepetésszerűen csörögni kezd. Ezért használjunk hangpostát!
Ezekről már mindenki hallott? Lehetséges. De talán nem véletlenül tanítják a legtöbb főiskolán és egyetemen, és a kommunikációs tréningeken. Egy rosszul elsült telefonáláson fontos kapcsolatok, esetleg az állásunk is múlhat.
Ha magunkba nézünk, őszintén bevallhatjuk, gyakran a szabályok ellen cselekszünk.
Ebben is…
Hozzászólás zárolva.