Facebook hozzászólás
162

Miért szeretünk nassolni?

Érezte valaha, hogy azonnal meg kell ennie egy darab csokoládét vagy egy adag pudingkrémet? Ugye igen?

Ezek a kínzó vágyakozások nem a gyengeség jelei az ön részéről. Az ételfüggőségben szenvedő embereknek olyan tüneteik léphetnek fel, mint a fejfájás, álmatlanság, ingerlékenység, gyakori hangulatváltozás, depresszió. Enyhíthetnek ezeken a szimptómákon de csak egy időre azzal, hogy megeszik azt az ételt, amelyre vágytak.

A test vagy a lélek vágyakozik?

Fontos annak felismerése, hogy az ön vágyódása fiziológiai vagy pszichológiai eredetű-e. Figyelje meg, hogy meghatározhassa, érez-e tényleges éhséget a gyomorban, mikor nagyon megkíván valamit.

A fizikai vágyódást előidézheti a nem elegendő zsírbevitel vagy az alacsony vércukorszint.

Sok ember számára a délután közepén fellépő, valamilyen rágcsálni való utáni vágy csupán annak a jele, hogy a test jelzi: rég volt már az ebéd, és megint enni kell. Egy kis gyümölcs, joghurt, dió, mogyoró visszaállíthatja a megfelelő vércukorszintet, és megakadályozhatja, hogy a vágy tárgyát a nassolnivalót elővegyék a fiókból. Az érzelmek szintén jelentős szerepet játszanak a vágyódásban. A stresszhelyzet, a frusztráció, a magányosság érzése kiválthatja az egyes élelmiszerek iránti kínzó vágyat.

Hogyan birkózzon meg a problémával?

Ha fizikailag nem éhes, az alábbiak ajánlhatók a vágyakozás legyőzésére:


  • Mosson fogat, öblögessen valamilyen fertőtlenítő szájvízzel. Ugyanis az evés utáni vágy egyik oka a finom íz.

  • Terelje el a figyelmét! Kösse le magát valamivel 45 percre,1 órára. Aztán ha még mindig vágyik arra az ételre, fogyasszon belőle egy keveset.

  • Válasszon a vágy tárgya helyett egy egészségesebbet! Ha fagylaltot akar, kanalazzon cukormentes jégkrémet, joghurtot.

  • Hallgasson a vágy szavára másképpen! Ha valami sósat akar, biztosan sóra van szüksége. Sózza meg inkább a szokásos napi ételét egy kicsit jobban, ahelyett hogy sós rágcsálnivaló után nyúlna.

  • Igyon legalább 2 liter vizet naponta. Gyakran az éhség a szomjúságot jelzi.

Azért engedjen olykor a gyengeségének is. Mert az sem egészséges, ha túl ridegen tartja be az előírásokat. Ha nincs orvosi tiltás egy kedvenc nassolnivalóval szemben, olykor megengedhet egy kis lazaságot. Ha 80%-ban helyesen étkezik, addig „játszhat” a fennmaradó 20%-kal.





Facebook hozzászólás
További cikkek

Hozzászólás zárolva.

STÍLUS

1 / 630

PÉLDA-KÉP

1 / 258

ÉLET-MÓD

Kedves Olvasónk!
Ha érdekli ez a téma, és szeretne heti hírlevelet kapni a témában, vagy értesítést a megjelent új cikkekről, kérjük, adja meg nevét és e-mail címét!