Minden, amit tudni akartál a végleges szőrtelenítésről
Nagy sikernek örvend manapság a végleges szőrtelenítés, hiszen megkönnyíti a mindennapjainkat. Nem kell heti, havi szinten kozmetikushoz járni, hogy eltüntessük a nemkívánatos szőrszálakat, és otthon sem kell bajlódni az epilátorral, gyantázással vagy borotvával. Vannak azonban olyan téveszmék, amelyeket érdemes tisztázni, és tájékozódni, mielőtt belevágnánk.
A Plasztika Esztétika, független döntéstámogató portál végigveszi, melyik módszer a leghatásosabb, milyen előnyökkel jár, mire figyeljünk oda, és kiknek nem ajánlott a végleges szőrtelenítés.
Különböző módszerek léteznek: a legközkedveltebb a lézeres szőrtelenítés, amivel akár 70%-kal csökkenthető a szőrszálak száma. Ez a módszer biztonságos és hatékony, egyesített lézersugarakkal dolgozik a szőrtüszők megcélzásához és a testszőr eltávolításához. Ám azzal mindenek előtt érdemes tisztában lenni, hogy tartós szőrtelenítésről van szó, ennek következtében időnként meg kell ismételni az eljárást.
Mennyire biztonságos?
100%-ban biztonságos, amennyiben szakképzett orvos vagy kezelőszemély végzi az esztétikai kezelést. Ha pontosan a bőrünk igényeihez párosítják, kevés mellékhatást érzékelhetünk. Természetes reakció az érzékeny vagy kipirosodott bőr, ám néhány óra vagy néhány nap alatt eltűnnek.
Ritka esetben tapasztalható a bőr hyper vagy hypopigmentációja, égése. A megfelelő eljárás alkalmazásával azonban ezek teljes mértékben elkerülhetők. Nagyon fontos, hogy minden egészségügyi problémát és gyógyszerszedést részletezni kell az orvosnak.
Milyen előnyökkel jár?
- – Tartós eltávolítás érhető el az átmeneti megoldások és az otthoni kezelésekhez képest.
- – Biztonságos és tudományosan megalapozott orvosi technológia.
- – Alacsonyabb költséggel jár – az évek során összeadódott kezelések költségeivel szemben.
A jól kiválasztott szalonban kezelt vendégek már az első illetve a második alkalom után észreveszik, hogy szőrszálaik száma csökken, és csak foltokban nő vissza. Összességében átlagosan 7-8 alkalom után az eredmény tartós lesz, időközönként pedig egy-egy fenntartó kezelésre van szükség.
Nem jár fájdalommal
Előfordulhat, hogy néhány érzékenyebb területen jobban érezzük a kezelést, azonban ez az érzet fájdalomnak nem mondható, és csak néhány másodpercig tart.
Milyen esetben nem ajánlott?
- – terhesség, szoptatás alatt;
- – bőrfelszínen lévő fertőzés esetén;
- – cukorbetegség esetén;
- – autoimmun megbetegedés esetén;
- – bizonyos gyógyszerek szedése esetén.
Továbbá a végleges szőrtelenítés nem ajánlatos világos szőke és az ősz szőrszálakkal rendelkezőknek sem, hiszen a legkorszerűbb módszerekkel sem kezelhetők hatékonyan.
Hozzászólás zárolva.