ÚJ PROGRAM A LEGKISEBBEKÉRT
Minden tizedik magyar baba koraszülött
Magyarországon minden 10. csecsemő koraszülöttként jön a világra. Ez az állapot rövid és hosszú távú betegségeket, de akár maradandó károsodást is okozhat. A korszerű berendezések mellett a szülők aktív bevonása, a családközpontú módszerek elterjesztése jelent megoldást. A Generali The Human Safety Net nemzetközi programja a hazai kórházak ez irányú fejlesztését célozza.
“Ha a gyermek mellett van a szülő a koraszülött intenzíven, a kisbaba jobban alszik, jobb a légzése, nyugodt a szívműködése, kevesebb támogatásra szorul. A szülő jelenléte, érintése, hangja legalább olyan fontos, mint a legdrágább gyógyszer. Ha ezt a „terápiát” elvesszük a gyermektől, akkor potenciális egészséges életévektől fosztjuk meg. A bőr-bőr kontaktus során javulnak a koraszülöttek élettani paraméterei, és a hosszú távú szövődmények előfordulása is csökken. Ezért volt fontos, hogy még a koronavírus idején is jelen lehessenek a szülők a babáik mellett” – mondja Dr. Nádor Csaba, a Semmelweis Egyetem Szülészeti és Nőgyógyászati Klinika neonatológus főorvosa.
A Generali globális közösségi mozgalma a magyarországi koraszülött-ellátást fejleszti. A program célja a hazai PIC[ osztályok fejlesztésnek segítése – eszközadományokkal, a koraszülött osztályokon dolgozó munkatársak képzésével és a családközpontú módszerek elterjesztésével.
Hozzászólás zárolva.