Mitől lehet erotikus egy kígyó?
A szimbólumok története egyidős az emberiséggel. Erről tanúskodnak már az őskori barlangfestmények, kisplasztikák és rejtélyes kőmonolitok is. Csokorba gyűjtöttem néhány olyat közülük, amelyeket női és férfi jelképekként tartunk számon.
Alma
Az antik mitológiában a női mellet szimbolizálja, míg a kettévágott alma magháza a női szeméremtestet.
Fa
Női szimbólumként életfaként tekintettek rá bizonyos mitológiák. A gyümölcsöt adó fa a termékenységet, a lombhullató pedig a női termékenység ciklikusságát jelképezte.
Férfi princípiumként a Földet élettel telítő férfi energia szimbóluma.
Fallosz
A nemzőerő szimbolikus kifejeződése mindenfajta ábrázoláson.
A szőlő, bor és féktelen szexualitás istenének, Dionüszosznak az ünnepén nagyméretű bőrből és kőből készült falloszszobrokat hordozták körbe a városokban.
Indiában Siva istent szentélyeiben leginkább lingaként (fallosz szimbólum formájában) tisztelik, jelezve ezzel ősnemző szerepét. A linga talapzata lótusz, ami a női nemi szerv megjelenítője.
Föld
A mitológiák többségében női istenségnek, az élet és bőség jelképének tartották. A vadászó társadalmak éppen ezért annyira tisztelték, hogy elítélték a szántást, amellyel megsértenék a testét.
A görögöknél Gaia, a Földanya, aki Uránosszal egyesülve kezdte el benépesíteni a Földet.
Kínában a Föld Jin-elem, és a stabilitást szimbolizálja.
Hold
Az ősi kultúrák elsősorban női istenségként képzelték el.
Már Cicero is találóan írja róla, hogy a terhességet, szülést, nemzőképességet befolyásoló tényező.
Szintén Jin-elem Kínában.
Kígyó
A pszichoanalízis álomfejtésében szexuális tartalommal bír: a kígyó teste a péniszt, míg háromszögletű feje a vaginát szimbolizálja.
Hozzászólás zárolva.