Ne becsüljük le a kicsit
Amilyen sokat beszélünk a kiegészítők szerepéről az öltözködésben, olyan kevés szó esik róluk a lakberendezésben. Pedig ahogyan egy egyszerű ruhát akár minden alkalommal meg lehet újítani megfelelő kendővel vagy ékszerrel, éppígy van a lakásokkal is.
Zölddel könnyebb
Néhány növény minden helyiségnek jót tesz. Azok a szerencsések, akiknek ablakos fürdőszobájuk van, könnyebb helyzetben vannak. A virág kiválasztásakor azonban figyelembe kell venni, hogy a fürdőben általában meleg van, és viszonylag magas a páratartalom. A jól bevált páfrány vagy a párás levegőt szintén igénylő, viszont nagyon fényigényes orchidea egyaránt jó választás lehet.
Nem mind arany
Ablaktalan helyiségben sem kell feltétlenül lemondani a virágdekorációról. Manapság már olyan kiváló minőségű műnövények is kaphatók, amelyek bárki számára vállalhatók. Róluk csak az árulhatja el, hogy nem az anyatermészet szülöttei, hogy olyan növény még nem termett, amely teljes sötétségben is megél.
Vigyázat, csalok!
Csak egy apró, keskeny perem maradt a tükör előtt, ahol semmi nem fér el, de mégis jó lenne néhány szép kavics? Dekoráljunk matricával! A most különösen divatos, könnyen felragasztható és nyom nélkül eltávolítható ragacsok között van minden, az egészen valósághűtől az absztrakt mintákig.
Meleg, vizes
A hidegburkolatos helyiségek általában nem állnak közel azok szívéhez, akik inkább a meleg fát és textilt kedvelik. Nem kell ezekről lemondani, vannak kifejezetten ide ajánlott tapéták és nedvességtűrő faburkolatok. De kiegészítőkkel is becsempészhetők a melegebb anyagok. Rendszeresítsünk egy szép, avíttas faládikót praktikus tárolóként, vagy kerüljenek a pultra a mai keleties divathoz illő szobrok. Az egzotikus dekor azért is jó választás lehet, mert a trópusi fák jól viselik a magas páratartalmat.
Saját napsütés
A színek hatással vannak az ember lelkére is. Meleg, sárga árnyalatok között boldogabbnak, frissebbnek érzi magát az ember, ráadásul segítségükkel még a fűtésszámlán is spórolhatunk, meleg színek között ugyanis akár fokokkal magasabbnak érezhetjük a hőmérsékletet a valósnál.
A cikk a Konyha&Fürdő 2012/tavaszi számában jelent meg.
Hozzászólás zárolva.