Facebook hozzászólás
109

Nem hat a háború az albérletárakra

Az orosz-ukrán háború február végi kitörését követően sokan próbálnak meg Magyarországon lakhatást találni a nehéz helyzetbe került emberek közül, de a bérletidíj-növekedése is jellemző volt februárban.

Februárban is folytatódott a bérletidíj-növekedés a budapesti albérletpiacon, a hónap végén kitört orosz-ukrán háború egyelőre még nem érezteti a hatását

– derül ki a Rentingo.com albérletpiaci elemzéséből.

Az elemzésből kiderült, hogy a fővárosban átlagosan 162 ezer forintot kértek a bérbeadók februárban, amire legutoljára majdnem két éve, 2020 nyár elején volt példa. A hónap vége óta egyre több menekült regisztrált a közösségi albérletkereső platformon, részben ukránok, részben pedig Ukrajnában tanuló külföldi diákok. A lakosság szolidaritását mutatja, hogy sokszor itteni rokonok, barátok, ismerősök segítenek albérletet találni a nehéz helyzetbe került embereknek.

A bérlői kereslet erősödése mellett tovább tartott februárban a fővárosi albérletárak emelkedése – mutat rá legfrissebb albérletpiaci elemzésében a Rentingo.com. Ez a folyamat megfelel annak, amit januári éves előrejelzésükben vázoltak.

A háború kihatással van az albérletpiacra

A pandémia ötödik hulláma gyakorlatilag semmilyen hatással nem volt a bérleti díjak és a kereslet alakulására, így az előző hónapban átlagosan már 162 ezer forintot kértek a bérbeadók kiadó ingatlanjukért, ami 2,2 százalékkal magasabb a januári átlaghoz képest. Utoljára 2020 júniusában mozogtak ezen a szinten a budapesti bérleti díjak. A bérlők igyekeznek lépést tartani az áremelkedéssel, így februárban már átlagosan 147 ezer forintért kerestek kiadó lakást, ami az előző havinál 2,3 százalékkal magasabb.

Az orosz-ukrán háború február végi kitörését követően sokan próbálnak meg Magyarországon lakhatást találni a nehéz helyzetbe került emberek közül. Ez a tendencia egyelőre még nem látható, így az sem, hogy mindez milyen hatással lesz akár rövid- vagy hosszú távon az albérletárakra. Egyelőre annyi tapasztalható, hogy múlt hónap végétől az ukrán állampolgárok mellett Ukrajnában tanuló, más nemzetiségű egyetemisták is növekvő számban regisztrálnak a Rentingo.com felületére. A hazai szolidaritást jelzi, hogy az adatok alapján szintén sokan keresnek olyanok is, akik rokonként, barátként, ismerősként szeretnék segíteni az otthonukat elhagyni kényszerülőket az albérletkeresésben.

Ezt is olvasd el:



Facebook hozzászólás
További cikkek

Hozzászólás zárolva.

GASZTRO

KUL-TOUR

1 / 158

ÉLET-MÓD

Kedves Olvasónk!
Ha érdekli ez a téma, és szeretne heti hírlevelet kapni a témában, vagy értesítést a megjelent új cikkekről, kérjük, adja meg nevét és e-mail címét!