Normális az, aki szerelmes akar lenni?
Napfény, jó idő, madárcsicsergés, virágillatok, és már jó ideje javában dolgoznak a hormonok. Dúl a szerelem?- De azt is tudjuk róla, hogy egyszer úgyis elmúlik és fáj… Ezért hát megpróbálunk lebeszélni róla, amíg nem késő…
1. Az igaz szerelem egy év után elmúlik
Az intenzív érzelmekkel és romantikával járó nagy szerelmek időtartama valamivel több, mint egyetlen esztendő – állítják olasz tudósok. A kutatóknak ugyanis sikerült azonosítania azt a vegyületet, amely a szerelembe eső emberek "bódulatáért" felelős. Egy kapcsolat kezdetekor egy bizonyos fehérje szintjének emelkedése váltja ki a függőség és az eufória érzést. Az idő múlásával a kutatásban résztvevőknél a fehérje szint valóban csökkent, és már ők sem voltak olyan szerelmesek, az "akut szerelem" időszaka elmúlt.
Akkor meg minek erre a kis időre is kockázatot vállalni?
2. A szerelembe bele is betegedhetünk, a szívünk megtörhet
Az elhagyott és megkeseredett szerelmesnél a cortisol vagy az adrenalin beteges szintre emelkednek, a szívnek ritmuszavarai támadnak, a vérnyomás emelkedik, az immunrendszer nem védekezik tökéletesen, és betegséget keltő kórokozókat enged be, amelyek megtámadják a legyengült testet – mondják kísérletekre hivatkozva német kutatók.
Amikor az elkeseredett emberek meglátták volt partnerük képét, olyan állapotba kerültek, mintha kokaint szippantottak volna. Agyszkennerrel bizonyították azt is, hogy válás úgyanúgy megváltoztatja az agy szövet szerkezetét, miként a depresszió. Az agy bizonyos részei, amelyek normális körülmények között aktívak, ebben az esetben nem működtek. Nem működött például az úgynevezett mandulamag, amely érzéseket és motivációkat irányít.
Egymásik, olasz felmérés, amelyet 1000 fős minta alapján készítettek, azt kérdezte, hogy "volt-e már beteg szerelmi bánattól"? A férfiak több mint harmada válaszolt igennel, míg a nők közül csak minden ötödik mondta azt, hogy belebetegedett a szerelembe.
Tanulság, ha már megtörtént a válás, azonnal dobd ki az összes közös fényképet és szerelmes levelet!
3. A szerelem halálos is lehet, bele lehet őrülni, tehát nem mindenki úszhatja meg enyhe kis bánattal.
Amikor valakit elfog a romantikus szerelem, elsodró érzései támadnak, elveszti önuralmát, irracionálissá válik, és ha elutasítják, felmerülhet benne az öngyilkosság, a gyilkosság gondolata is. Ez a szerelmi ösztön erősebb lehet az életösztönnél is" – magyarázzák a kutatók.
Hozzászólás zárolva.