Facebook hozzászólás
308

„Őrülten szeretlek, ezért nem lehetsz a barátom”

Amíg a szerelem tart, addig a rivalizálás, a titkolózás, a teljes kiismerhetetlenség szándékos megőrzése, a másik minél teljesebb bekebelezése iránti vágy, a „két önzés titkos párbaja” elfogadható – mindez összeegyeztethetetlen viszont a barátsággal.

3. A kölcsönös, ilyen szempontból tehát beteljesült szerelem nem zárja ki a szexuális élet zavarát, egyik vagy mindkét fél részéről teljes ellehetetlenülését sem (ez utóbbi nagyon rossz hatással van viszont a szerelem minőségére). Nászéjszakai impotenciának hívta a szakma is azt a (jó esetben nyom nélkül elmúló) erektilis diszfunkciót, amit sok férfinél az váltott ki, hogy akkor lehetett és kellett szeretkeznie először a feleségével, teljesítmény-kényszer és más zavaró tényező mellett. Borjúkötélen pedig az (előrehaladott) áldott állapotban lévő, illetve nemrég szült nő férje volt.

4. A szerelmesek nem lehetnek barátok. Vállalom a vitát! Gondoljuk csak meg: amíg a szerelem tart, addig a rivalizálás, a titkolózás, a teljes kiismerhetetlenség szándékos megőrzése, a másik minél teljesebb bekebelezése iránti vágy, a "két önzés titkos párbaja"  elfogadható – mindez összeegyeztethetetlen a viszont a barátsággal. Érezhetik úgy a szerelmesek, hogy ők barátok is – de éppen a leírtak miatt nem lehetnek azok.

5. Volt szerelmesek sem lehetnek barátok. Sietve leírom: lehetnek jó pajtások, társak, szövetségesek, partnerek – de barátok nem. A tudattalanban ugyanis hat, működik az eredeti felállás. A volt szerelmesek közül az egyiknek lehet annyira fontos továbbra is a kapcsolat, hogy az is jobb a semminél, ha "legalább" barátok maradnak, a másik meg (etikailag nem egyértelműen) belemegy ebbe. A barátság teljesen egyenjogú feleket tételez fel, ezért sem jöhet létre sem a szerelemben (hiszen ott éppen az az egyik tét, hogy aktuálisan legalábbis  ki az egyenjogúbb),  sem  a szerelem romjain, mert azok mérgezettek a barátság szempontjából.

Ennyit a fogalmakról s az alapelvekről.

Kicsit eltér a témánktól, de leírom, mert kötődik ide, hogy igazi, teljes értékű barátság csak azonos neműek között jöhet létre – ahogy igazi, teljes értékű szerelem csak különböző neműek között. Ezért a mondatért is vállalom a felelősséget, a másság elfogadása mellett. Az azonos neműek között csak az a kapcsolat tűnik a kívülálló számára igazinak, teljes értékűnek, amely éppen azért nem az, mert legalább az egyik fél lemondott valamilyen így is meglévő,  jogos vágyáról… Tessék ezt végiggondolni.





Facebook hozzászólás
További cikkek

Hozzászólás zárolva.

GASZTRO

KUL-TOUR

1 / 158

ÉLET-MÓD

Kedves Olvasónk!
Ha érdekli ez a téma, és szeretne heti hírlevelet kapni a témában, vagy értesítést a megjelent új cikkekről, kérjük, adja meg nevét és e-mail címét!