MÉG MINDIG KEVÉS A MAGYAR GOLFOZÓK SZÁMA
Összeszedtük: itt golfozhattok
A golf sosem lesz tömegsport, de aki mégis ennek a különös sportnak hódol, ezeken a helyeken teheti meg Magyarországon most, hogy tulajdonképpen kijelenthetjük, hogy lassan itt a járvány vége.
Az első írásos emlék a golfról 1457-re tehető, amikor Skóciában betiltották a futballt és a golfot, hogy a skótokat az íjászatra ösztönözzék. Gondolnátok, hogy a golf Franciaországba Stuart Mária révén jutott el, aki 1567-ben, nem sokkal férje halála után, az első ismert női golfozóként játszotta a játékot, amiért többen kritizálták is? Az első golfklub a tiltások ellenére 1735-ben alakult meg Skóciában, a Royal Burgess Golf Society, de csak 1867-ben alakult az első női golfklub St. Andrews-ban, sőt, mind a mai napig vannak olyan klubok, ahol kizárólag férfiak lehetnek tagok. 1900-ban és 1904-ben a golf szerepelt az Olimpiai Játékokon is, s több, mint 100 év után ismét indulhattak golfozók olimpián. 2016-ban Rio de Janeiro-ban két versenyszámban is versenyeztek golfjátékosok.
Magyarországon 1902-ban Andrássy Gyula gróf mutatta be a fővárosi Lóversenypályán, hogyan kell golfozni. Az első magyar pálya Tátralomnicon épült 1908-ban, a későbbi többszörös magyar golfbajnok, Lauber Dezső tervei alapján. Az első magyar versenyt is itt rendezték meg 1909-ben, majd 1910-ben megalakult a Budapesti Golf Club (amely utóbb a Magyar Golf Club nevet kapta). A 20-as évekre a hazai golf az európai élvonalba emelkedett a jól képzett férfi és női játékosoknak köszönhetően. Az ötvenes évekre a golf politikai okokból nem kívánatos sporttá vált, s csak a hetvenes években éledt újjá. 1989-ben megalakult a Magyar Golf Szövetség, és számos golfpálya is épült, így már évi több száz versenynek adnak otthont a hazai golfpályák.
A golf lényege: a különböző domborzati viszonyokkal és akadályokkal (például homok, víz) nehezített pályaszakaszokat úgy megjátszani, hogy pályaszakaszonként a lehető legkevesebb ütésszámmal jussunk el a kezdőponttól (teeing ground) a lyukig (hole).
Az Egyesült Államokban a lakosság mintegy 60 százaléka golfozik, az autógyártás után ez számít a második legnagyobb üzletágnak, Angliában pedig többen golfoznak, mint amennyien futballoznak. Magyarországon persze ettől igen messze vagyunk, itt a golf még sokáig nem lesz tömegsport. Bár 2001-ben még csak 6 golfpálya és 3 gyakorlópálya volt Magyarországon, azóta 20-ra duzzadt a számuk.
Hozzászólás zárolva.