Facebook hozzászólás
355

Osváth Richárd – Cél a Riói Olimpia

A 2016-os Riói Olimpia közeledtével egyre többet hallani az olimpikonok felkészüléséről, kitűzött céljaikról, de igen kevés szó esik a paralimpikonokról, akikre legalább annyira büszkék lehetünk, mint ép sporttársaikra. Osváth Ricsi, kerekesszékes vívó nem mindennapi története is azt bizonyítja, hogy a fogyatékkal élők is élhetnek teljes életet, és ha az ember küzd és nem adja fel, akkor semmi lehetetlen számára.

2012-ben bronzérmes volt

Az erdélyi születésű vívó, Osváth Ricsi 9 évesen kezdett el vívni, sorra nyerte a díjakat, Ifi válogatott volt, és országos bajnokságokon nyert, egy baleset azonban teljesen megváltoztatta az életét. Egy térdsérülés miatt több műtéten át kellett esnie, majd 2008-ban ráesett a műtött lábára, ami elfertőződött és azóta merev a térde. Hatalmas törést jelentett ez Ricsinek, mivel az egész életét a sportra tette fel. De nem adta fel, pár év kihagyás után – mivel Romániában egyetlen kerekesszékes vívó klub sincs – úgy döntött Magyarországra költözik, és újrakezdi az edzéseket. Nehéz volt lelkileg megélnie, hogy ezentúl kerekesszékesként indul a versenyeken, de még így is hatalmas erőt jelentett neki, hogy újra vívhat. A saját edzései mellett ma már fiataloknak is tart órákat, igyekszik segíteni őket a felkészülésben, hogy egyre jobban teljesítsenek a versenyek során.

Osváth Ricsinek minden bizonnyal ép társainál is több akaratra, kitartásra volt szüksége, hogy ilyen szintű sikereket érjen el. Ricsi a 2012-es londoni paralimpián a tőrözők egyéni küzdelmében bronzérmet vihetett haza. A 2014-es lonatói Világkupa-versenyen férfi tőrben arany-, kardban ezüstérmet nyert, Egerben a Hungarian Open kerekesszékes vívó világkupa versenyen  veretlenül zárta a selejtezőket, és aranyérmet szerzett.  A decemberi hongkongi vívó Világkupa-versenyen ötödik lett férfi tőrben, a következő megmérettetés májusban a montreali és pisai vívó Világkupa-verseny lesz, 2016 pedig már az olimpia éve. A jövő tekintetében egyelőre most csak Rio de Janeiro-ig gondolkodik, és az elkövetkezendő időszakban mindent elkövet azért, hogy sikerüljön kvótát szereznie és kijusson a Riói Olimpiára.

Sajnos a sportolóknak és különösen a parasportolóknak nehéz dolguk van hazánkban, az edzőtáborok, a felszerelések, a versenyekre való felkészülés igen költséges, és sokan nem tudják ezt önerőből finanszírozni. Éppen ezért az idei évtől egészen a Riói Olimpiáig Ricsi mellé állt az Intrum Justitia piacvezető követeléskezelő cég, hogy a támogatással megkönnyítse az olimpiai felkészülési időszakot, így Ricsi teljes erőbedobással koncentrálhat az edzésekre.



Facebook hozzászólás
További cikkek

Hozzászólás zárolva.

GASZTRO

PÉLDA-KÉP

1 / 258

ÉLET-MÓD

Kedves Olvasónk!
Ha érdekli ez a téma, és szeretne heti hírlevelet kapni a témában, vagy értesítést a megjelent új cikkekről, kérjük, adja meg nevét és e-mail címét!