Pislogj!
Minden tévhit ellenére a szemüvegesség gyógyítható, a látás javítható, fejleszthető. Meg kell ismernünk és tanulnunk az egészséges nézési szokásokat. Ahogy egyre idősebbek leszünk látásunk folyamatosan romlik. Miért nem volt ez megfigyelhető őseinknél?
A mai ember irodában dolgozik, épületben tartózkodik, szobában ül, s szeme ehhez a helyzethez alkalmazkodik. Abban, hogy szemüveget viselünk szerepet játszik a számítógép használata, a folyamatos tévézés, a rossz fényviszonyok. Aki sokat ül monitor előtt, erősen megterheli szemét, romolhat a látása, előbb-utóbb szemszárazság alakulhat ki, mely sérülékennyé válik. Veszélyeztetve vannak gyermekeink is, akik hosszú órákat töltenek televízió előtt, közel ülnek hozzá és meredten, tátott szájjal nézik kedvenceiket. Nem is gondolnánk, mennyire fontos, hogy sokat pislogjunk, mellyel megújul a könnyréteg a retinán, és hatásos szemlazító módszer is. A szembetegségek hatására, szemünk izmai merevvé válnak, így tudatosan kell sokat pislogni!
Szemünket, látásunkat fejleszthetjük különböző szelíd, természetes gyógymódokkal.
Először is szeretném mindenkinek a figyelmébe ajánlani, hogy ha szemével problémák vannak, keressen fel szemorvost, egy specialistát, akivel konzultál ezen gyógymódok helyes használatáról!
1. Szemtorna segítségével a szemromlás megállítható és megelőzhető.
Fókuszálj a távolban egy tárgyra, vagy kövess egy repülő madarat.
Szemmagasságban tarts egy képet, melyet közelítesz és távolítasz, közben egy pontjára meredve.
Ha megteheted, egy nap többször hunyd be a szemedet hosszabb időre, pihentesd!
Takard el a szemeidet fordított V alakban. Jól szorítsd össze az ujjaidat, hagyj egy kis helyet, majd nyisd ki a sötétben a szemed! Ez is jó pihentető módszer.
Forgasd a szemed, nézz jobbra-balra, föl-le!
Háromdimenziós képeket nézve is fejlesztheted látásodat. Próbálj mindig a kép mögé nézni! Izgalmas, próbáld ki!
2. Gyógyító, kényeztető talpmasszázzsal is segíthetünk szemünkön. Két talpunkon az egész testünk tükörképe megtalálható. Jobb lábunk a jobb oldali szerveknek, bal lábunk a bal oldali szerveknek felel meg. A talpmasszázs segítségével mozgósíthatjuk testünk öngyógyító erőit, serkentjük a vérkeringést, illetve a nyirokkeringést. Segíthetjük az emésztést és kiválasztást, oldhatjuk vele a felgyülemlett feszültséget. A reflexológia egyszerre diagnosztizál és gyógyít. A masszőr sorban megvizsgálja a testünkben lévő szerveket, illetve a testrészek reflex zónáit, és ahol lerakódást talál, tudja, hogy probléma van, betegség állhat fenn. Így van ez szemproblémák esetén is!
Hozzászólás zárolva.