Facebook hozzászólás
242

Pislogj!

Minden tévhit ellenére a szemüvegesség gyógyítható, a látás javítható, fejleszthető. Meg kell ismernünk és tanulnunk az egészséges nézési szokásokat. Ahogy egyre idősebbek leszünk látásunk folyamatosan romlik. Miért nem volt ez megfigyelhető őseinknél?

3.        Fényterápiával, nap és fényfürdővel is segíthetünk szemünknek a javulásban. Csak óvatosan vele, kérjük ki szakember véleményét és segítségét.

4.        Vitaminhiány is hozzájárulhat szemünk szárazságához, gyengeségéhez. Főleg A-vitaminról beszélünk, melyet megtalálunk a belsőségekben (májban, vesében, szívben) , tengeri halakban, tejben, tojás sárgájában. Provitaminját nagy mennyiségben tartalmazza a sárgarépa, paraj, sütőtök, kajszi- és sárgabarack, paprika. (erősen sárga, piros, zöld színű gyümölcsök- kivétel a paradicsom)

5.        A gyógynövények is hasznosak lehetnek. Ilyen pl. a Szemvidító fű, melyet a népi gyógyászat árpa, vagy kötőhártya-gyulladás esetén használt, szemöblítő főzetet készített belőle. Napjainkban a szem túlzott igénybevételekor használják, vörös szem, gyulladt, irritált, érzékeny szem tüneteinek enyhítésére, fáradt szemek pihentetésére. A szemvidító fű antibiotikus és összehúzó hatása feszesíti a sejtfalakat és a szem nyálkahártyáját, így javítja a keringést.  Gazdag A- és C-vitaminban, csersav tartalma csökkenti a gyulladást.  Segít a váladék- és könnytermelés csökkentésében, a fertőzések kialakulását gátolja. Teát készítenek belőle, mely segít a szénanátha, allergia által kialakult tünetek kezelésében.





Facebook hozzászólás
További cikkek

Hozzászólás zárolva.

GASZTRO

ÉLET-MÓD

Kedves Olvasónk!
Ha érdekli ez a téma, és szeretne heti hírlevelet kapni a témában, vagy értesítést a megjelent új cikkekről, kérjük, adja meg nevét és e-mail címét!