Repedt a gát, szakadt a hüvelyfal is!
Rózsika nem kevés fájdalommal, de természetes úton hozta világra első szülött gyermekét, Gusztikát, mintegy 4 és fél kilósan. Akkor még ő maga sem gondolta, hogy így 55 évesen egy hüvelyműtét emlékezteti majd a nagy eseményre.
A változókor közeledtével, ahogy csökken a tüszőhormonok termelődése, úgy a kötőszövet is meggyengül. Ilyenkor jelentkeznek azok a szülési sérülések is, amelyek annak idején a rugalmas szalagrendszer miatt még nem voltak érzékelhetőek.
A hólyagsérv (mellső hüvelyfal megsüllyedése) és a végbélsérv (hátsó hüvelyfali süllyedés) a szülések gyakori következménye. A több kilogrammos gyermek,- világra jöttekor,- egy "kissé" megszaggatja a hüvelyfal körüli szöveteket. A hüvelybemenet tág lesz, a hólyagfalak megsüllyednek, s így a közösülés is kevesebb örömöt okoz. Mindemellett a hüvelyhám is nagyobb fertőzésnek van kitéve, akár fürdés közben is.
(Szintén szüléskor lehet "beszerezni" az idültté váló gátrepedést is, amely a végbélsérv kialakulását is elősegíti.)
A rendellenesség műtéti úton, egyszerűen korrigálható. Ilyenkor a megnyúlt hüvelyfalak szövettöbbletét eltávolítják, és a "puvát" rendes helyzetében rögzítik. Ez a régi gátrepedés sebszéleit is felfrissíti és zárja.
Ezek a nőgyógyászati plasztikai műtétek javítják az életminőséget, és élvezetesebbé teszik a szexet is, a menopauza idején.
Hozzászólás zárolva.