Séta a szaloncukor körül
Tudom, a szaloncukornak nem csökken a népszerűsége, óriási a választék, zselés, kézműves, hagyományos, ilyen, olyan, amolyan kelleti magát a polcokon. Mi már évek óta nem aggatjuk fel a fára őket, az asztalon egy tálban tartom a cukrot, mindenki vehet belőle, amikor csak akar. Épp ezért nekem nagyon fontos a szaloncukor minősége, mert nem a fát díszíti, amikor a csomagolása, színe lenne az elsődleges szempont, hanem desszertként esszük, ezért ügyelünk, hogy milyet veszünk.
A szaloncukor francia gyökerekkel rendelkezik, és már a 14. században is készítették arrafelé, tőlük érkezett hozzánk német közvetítéssel. A 19. században vált népszerűvé Magyarországon, és a trónról azóta sem sikerült letaszítani. De nem mindegy, milyen fajtát veszünk, tele van-e az a szaloncukor mindenféle művi adalékkal, ízfokozóval, stabilizátorral, tartósítóval, vagy kiemelkedően jó minőségű csokoládé bevonattal készül, és a töltelék sem árt az egészségünknek.
Kiskunlacházán működik egy családi vállalkozás, amelynek termékei minden esetben a legkiválóbb alapanyagokból, kézzel készült egyedi alkotások, ezekben nemcsak a szakértelem és a minőségi alapanyagok ötvöződnek, hanem ott rejlik bennük az a fajta kreativitás, ami valóban egyedivé teszi termékeiket.
Az élelmiszerek Oscar-díjának is nevezett Great Taste Awards-on is díjat nyertek, az International Chocolate Awards versenyen pedig bronz minősítéssel díjazták epres citromfűvel ízesített bonbonjukat.
Négy éve jelentek meg a piacon kézzel készített termékeikkel, jelenleg tizenhat különféle szaloncukorral vannak jelen, amelyek közül érdemes megemlíteni a szatmári szilvapálinka-krémes, a mákos, a chilis-marcipános, az almasajtos és a gyerekek körében népszerű robbanócukros szaloncukrot.
Ne hagyjuk tehát figyelmen kívül a választásnál ezeket a csodás szaloncukrokat sem, melyből minden egyes szem jól sikerült kulináris utazás a csokoládé világában.
Hozzászólás zárolva.