Facebook hozzászólás
370

Stresszkontroll – kapcsolj ki most mindent!

Köztudott, hogy a stresszes időszakoknak komoly érzelmi, sőt fizikai következményei vannak, pedig a stressz-szint csökkentését néhány magatartásbeli változtatással el lehet érni. Travis Bradberry, az Entrepreneur szerzője 4 tippet ad, hogyan kontrolláljuk az életünkben jelentkező stresszt!

1. Mondjunk nemet!

Egy, a San Franciscó-i California Egyetemen végzett kutatás azt mutatja, hogy minél nehezebben mondunk nemet, annál hajlamosabbak vagyunk stresszelni, kiégni, vagy akár depresszióba esni. Nemet mondani sokak számára tényleg nagy kihívás, de ne féljünk ettől, hanem tegyük meg!

Kép: Pixabay

2. Csatlakozzunk le!

Hihetetlenül nehéz élvezni egy stresszmentes, munkán kívüli pillanatot, amikor egy e-mail – ami a munkára tereli a figyelmet (stresszt kiváltva) –, bármelyik pillanatban akár a telefonunkra is érkezhet. Ha éjjel-nappal elérhetőek vagyunk, folyamatosan stresszkeltő hatásoknak tesszük ki magunkat. Legyünk néha teljesen offline módban, kapcsoljunk ki mindent!

Felszabadít a megbocsátás!
Megbántottak? Mélységes sértettséget érzel? Ugye ismerős, benned is biztosan kavarogtak már hasonló gondolatok. Cseppet sem könnyű dolog, és sokszor hosszú évekbe telik, míg valaki végül teljesen el tudja engedni a benne felgyülemlett dühöt.

3. Ne tartsunk haragot!

A negatív érzelmek, amelyeket a haragtartás okoz, tulajdonképpen a stresszre adott válaszok. Amikor haragot tartunk, azt jelenti, hogy a stresszt is megtartjuk, de ha képesek vagyunk elengedni a dühöt, nemcsak jobban fogjuk érezni magunkat, hanem az egészségünk is javul.

4. Kérjünk segítséget!

A nyugodt és produktív munkához fel kell ismerni a gyengeségeinket, és segítséget kell kérni, amikor szükség van rá. Vegyük észre azokat, akik segítenének, mert legtöbbször a külső szemlélődők könnyebben tudnak megoldást találni a problémánkra. Hozzájuk fordulva enyhül az idegességünk, és erősödnek a kapcsolataink azokkal, akikben megbízunk.

A szerteágazó kapcsolati tőke megléte valóban segíthet abban, hogy a mindennapi stressz csökkenjen az életünkben. „Gondoljunk arra, hogyha elakadunk bármilyen feladatban, akár a munkában, akár a privát életünkben, megfelelő ismertségekkel könnyen találhatunk olyasvalakit, aki feloldja a stresszes helyzetünket, és segít – mondja Avidor András networking szakértő, a BNI Magyarország vezetője. – Épp ezért fontos, hogy a kapcsolatépítésnél is tudatosak legyünk. De ne csak keressük a segítséget, hanem viszonozzuk is az.

Miért olyan nehéz nemet mondani?
Megtagadni egy kérést, visszautasítani egy ajánlatot, vagy például otthon maradni ahelyett, hogy elmennénk egy összejövetelre annak ellenére, hogy valójában nincs kedvünk hozzá? Te képes vagy nemet mondani?


Facebook hozzászólás
További cikkek

Hozzászólás zárolva.

STÍLUS

1 / 630

PÉLDA-KÉP

1 / 258

ÉLET-MÓD

Kedves Olvasónk!
Ha érdekli ez a téma, és szeretne heti hírlevelet kapni a témában, vagy értesítést a megjelent új cikkekről, kérjük, adja meg nevét és e-mail címét!