ÜRÖM AZ ÖRÖMBEN
Számlák a karácsonyi dobozban
A megajándékozottak kétharmada bajban van, ha a karácsonyi meglepetése cserére vagy garanciális javításra szorul – derül ki egy friss, reprezentatív kutatásból, amely azt a kérdést járja körül, ki hogyan kezeli az ajándékokhoz járó blokkok és garanciapapírok problémáját. Ugyanis csak minden harmadik magyar bukkan rá a karácsonyi ajándék dobozában annak blokkjára vagy a vásárláskor kapott más dokumentumokra.
[/vc_column][/vc_row]
5 dolog, amit az adventről ma is illik tudni
Talán a legtöbb embert megszólító ünnep nálunk a karácsony, és az azt megelőző időszak. Mindenki a maga módján ünnepli, de azért néhány dolgot illik tudni az év utolsó heteiről, napjairól. Az egyházi ünnepet tekintve ez az örömteli várakozás, a szeretet, a születés hónapja. Ennek jegyében közeledj családtagjaidhoz, barátaidhoz, munkatársaidhoz, és ezt a visszafogottságot próbáld képviselni majd a munkahelyi bulin is – na persze, csak ha jót akarsz magadnak jövőre is…
Nem kapott blokkot? Keresse az ajándékozónál!
Bizonyára senki sem szeretne lemondani egy ajándékba kapott számítógépről vagy hangfalról, mert az meghibásodott, csak épp annak idején nem kapta meg a jótállási jegyet. Ahogyan nem szívesen hagynánk a fiókban porosodni a karácsonyfa alatt talált második hajszárítót sem, csak azért, mert nincs meg a hozzá tartozó blokk. Pedig ezzel a problémával sokan szembesülhetnek: a kutatás eredményei szerint a válaszadók mindössze 35%-a kapja meg az ajándékba kapott műszaki cikkel a fizetési bizonylatot. Fontos megemlíteni, hogy az online vásárlások esetében a kereskedelmi egységek többsége a környezettudatosság miatt nem mellékeli a termék mellé a fizetési bizonylatot, hanem már a megrendelést követően elektronikusan juttatja el a vevő által megadott e-mail címre. Ezért érdemes megnézni a postafiókunkat, és a mellékletben kapott dokumentumot elmenteni.
„Megőrzési határidők”
És hogy meddig érdemes a már átadott ajándékok fizetési bizonylatát és jótállási jegyét megőrizni? Elsődlegesen a jótállási jegyen célszerű elolvasni, hogy a törvény által előírt jótállási vagy szavatossági időn túl vállal-e a kereskedő vagy a gyártó többletvállalást. Napjainkban egyre több gyártó törekszik a tudatosságra és bízva a terméke magas minőségében nem ritka, hogy három, öt vagy akár tíz év jótállást ad a termékre vagy annak egyes alkotóelemeire. Probléma esetén pedig jól jöhet, ha megőrzünk minden vásárláskor kapott dokumentumot.
Hozzászólás zárolva.