Szentendrei nyáresték a Dumtsa Korzón!
Dumtsa Korzó Szentendrén. Gasztronómia, művészet, játék, zene 2012. augusztus 26-ig minden pénteken és szombaton 17 órától 23 óráig. Kulináris és kulturális rendezvény vette kezdetét Szentendrén!
Iván Gábor – Kecske sajtok és nyúlhús pástétom
Többféle ízesítéssel érett és friss állapotban, füstölt, natúr, fűszeres változatokban. Kecske orda krémek ízesítve fűszerekkel, probiotikumos kecske joghurt, majorannás-fokhagymás májkrém, nyúlhús pástétom, füstölt nyúlkolbász, házi tojás, …
Fröccs öntő standja
A fröccsbor és szódavíz keveréséből alkotott ital. A bor és szódavíz mennyisége alapján különféle nevű fröccsök léteznek. Magyarországon 1826-ban Jedlik Ányos ért el új eredményeket, amikor a balatonfüredi ásványvizet szerette volna egy friss, mesterséges szénsavas vízzel helyettesíteni. Az ő nevéhez fűződik a szikvíz nagyüzemi gyártása, vagyis a szódavíz elterjesztése, amelyet ma már hungarikumként tartunk számon.
A Dumtsa Korzón eredeti díszletek között kap helyet egy 20. század eleji borozó ahol a megszokott fröccsökön kívül kipróbálhatja a Polgármestert, a Bakteranyós fröccsöt, vagy éppen az Újházi fröccsöt.
Művészet:
Archaicum Hand art
Egyedi tervezésű, ősi technikával készült, több ezer éves kultúra forma és motívumvilágát idéző kézműves alkotások.
Vass Nóri – ősi kerámia
Kerámiáimat az archaicus művészet és a természet szeretete ihlette. Korong használata nélkül, eredeti bronzkori módszer szerint kézzel készülnek, kavicsolt felülettel.
Antik Anti – kovácsoltvas
Kelta hangulatú kovácsoltvas dísz- és használati tárgyak, lakás kiegészítők.
Bangha Renáta – táskakészítő
„Mindig érdekelt a táskatervezés, -varrás, de csak néhány éve érek rá igazán belemélyedni. Minden anyag, amiből készülhet nagyon izgalmas számomra. A velúrok, a textilek, közbélések, csattok, cérnák és a műbőrök, a bőrök töltik ki a gondolataimat. Iszonyú sok részlet van, amiben döntést kell hozni, mire megszületik egy új modell. Mindig fontos a funkció és nekem nem a divat legfrissebb vonulatai az ihletőim. Hosszú távon szeretném, ha a táskáim hozzáadnának valamit a napi hangulathoz, élményt okozna együtt lenni velük, képviselnék a tulajdonos stílusát. „
Műhely a köbön
A műhelyt három ipar és képzőművészettel foglalkozó alkotó alapította. Albrecht Emese, Bagdi Kati és Hegyi Nóra. A műhely célja, a magyar iparművészet és design megismertetése, felvirágoztatása, a szentendrei fiatal iparművészek összefogása, alkotó illetve megjelenési platform biztosítása.
Albrecht Emese érdekesen kombinálja a képző és az iparművészet alkalmazott területeit. A mostani piacra dobott termékei is ezt sugallják, fotókat applikál, illetve használ fel ékszer kollekciójához. Bagdi Kati, textiltervező iparművész. Kötött áruval és ruhatervezéssel foglalkozik. Hegyi Nóra, iparművész, izgalmas anyagkombinációval készülnek babahordozói, babacipői, figurái és kiegészítői.
Hozzászólás zárolva.