Szívügyeink
Mint az összes komolyabb bajnál, a legfontosabb, hogy még időben keressünk fel egy szakorvost, hiszen a szervi problémát ő tudja a legjobban diagnosztizálni, és megfelelő gyógymódot ajánlani. Azért azt soha nem érdemes elfelejteni, hogy minden betegségnek lelki, pszichés okai is vannak.
Nem elhanyagolható ilyen esetben egy kineziológus felkeresése és tanácsainak megfogadása.
Velünk született
Természetesen lehet velünk született probléma. Szakemberek szerint, létezik genetikai háttere a szívbetegségeknek, de ez sokkal összetettebb probléma, és a nem megfelelő életmód is hozzájárul a szívbetegségek kialakulásához.
Érdekes!
Két kutatócsoportnak sikerült azonosítani azt a génproblémát, ami nagyban megnöveli a szívbetegség és a szívproblémák kialakulásának valószínűségét. Amerikai és kanadai kutatók szívinfarktuson átesett illetve szívproblémákkal küzdő betegeket vizsgáltak, elemezték génállományukat.
Megállapították, hogy minden negyedik fehérbőrű emberben megtalálható egy olyan DNS variáció, ami 40 százalékkal megnöveli annak esélyét, hogy szívproblémák alakuljanak ki. Egy másik, izlandi kutatás is igazolta ezeket az eredményeket, hiszen megállapították, hogy a szívinfarktusok egyötödénél ez a génmutáció volt jelen. A hibás génallélok kapcsolatba hozhatók azzal, hogy az artériák szűkebbé és rugalmatlanabbá váltak. Ruth McPherson professzor szerint, a génmutáció hatása még mindig kisebb, mintha valaki dohányzik, vagy magas a koleszterinszintje.
Az az átkozott stressz
A túlfeszítettség is lehet okozója a szívpanaszoknak. Ilyenkor érdemes kerülni a stresszes helyzeteket, és sokat pihenni. Ezalatt nem csak az alvást értem, hanem például egy kis kikapcsolódást, aktív pihenést, sportolást, vagy relaxálást. Nyugtató hatású a természet, hiszen nagyokat lehet túrázni, vagy csak kiülni az erdőbe piknikezni.
Javasolható még idegerősítő gyógyteák fogyasztása is: borsmenta, rozmaring,
kamilla,
galagonya, levendulavirág, csalán, citromfű,
komló, macskagyökér és az orvosi zsálya.
Már megint egyedül
Az egyedüllét is növelheti a szívinfarktus kockázatát. Dán kutatók vizsgálatai szerint, az egyedül élők körében kétszer magasabb a kockázata annak, hogy hirtelen kialakul a szívinfarktus, mellkasi fájdalom és egyéb szívproblémák. A vizsgálatot végző orvosok szerint az elhízás, dohányzás, magas koleszterin és a rendszeres háziorvosi ellenőrzések elmulasztása, sokkal nagyobb gyakorisággal fordul elő egyedül élők esetében. Másik vezető rizikófaktor az alacsony iskolázottság és az alacsony jövedelem volt.
Hozzászólás zárolva.