MENNYIT ÉRNEK A SOROZATOK LAKÁSAI?
Szomszédok barátok közt, és a többiek – éjjel-nappal
Kultikus magyar sorozatok, amelyek ingatlanjaiban családok életét követhettük végig a régmúlttól napjainkig. A lakótelepi élet mindennapjai, a külvárosi társasház családi hangulata, a budai elit villái és a belvárosi fiatalok albérlete. Vajon mit tudhatunk ezekről, mennyit érhetnek mostanában? A Duna House ingatlankörképe a magyar sorozatok lakásait járta körbe.
Aranyélet
Az ingatlanárak folyamatos emelkedésével egyre többen célozzák meg a budapesti kerületek helyett a fővárosi agglomerációt. Bár az árak már a külterületeken is jóval magasabbak, mint a korábbi években, mégis sokan inkább a napi ingázást választják, a megfizethető, magasabb minőség és tágasabb alapterület, esetleg némi zöld érdekében.[/bs-text][/vc_column][/vc_row]
A könnyű élet (Helppo elämä) című finn sorozat 2015 őszén az HBO-n bemutatott, nagy sikerű, magyar gyártású remake-je, az Aranyélet szereplőinek filmbéli otthona azt gondolnánk, hogy Budapesten, valamelyik luxusvillák övezte hegyen található, ám az ingatlan, amelyben az otthoni jeleneteket forgatták, valójában Dunakeszin található. Az igazi aranyéletet garantáló luxusház 2018-ban került az ingatlanpiacra, a szerencsés vásárlónak egy több mint 500 négyzetméteres, 2007-ben épült, prémium minőségű, dunai panorámás családi ház üthette a markát, amelynek négyzetméteréért ma akár 1,2 millió Ft-ot is elkérhetnek.
Éjjel-Nappal Budapest
Az ingatlanárak növekedésével együtt hosszú évek óta az egekbe szökő albérletáraktól hangos a sajtó. Éppen ezért sok fiatal felnőtt kényszerül vagy barátokkal, vagy ismerősökkel, akár idegenekkel is egy otthonba költözni. A 2013 februárjától az RTL Klubon futó televíziós műsor, az Éjjel-Nappal Budapest sztárjai is hasonló cipőben járnak, közösen élnek egy Margit körúti, nagyjából 250 négyzetméteres, két lakásból összenyitott ingatlanban. Bár történeteiket nézve sok esetben inkább elrettentő ez a fajta életforma, mintsem, hogy meghozná a társbérlethez az ember kedvét. Persze a sorozatnak nagy valószínűséggel nem is ez a célja, és ha nem szeretnénk százezreket fizetni egy garzon bérléséért, társulni kell. Szobát az említett budai környéken 80 ezer Ft-ért lehet bérelni, azonban, aki ragaszkodik a privátszférához, annak minimum 120 ezer Ft-ot kell fizetnie egy közeli garzonért.
Eladó a Dunakanyar, de kinek?
Hozzászólás zárolva.