Facebook hozzászólás
158

Szülői kisokos a biztonságos mobilozáshoz

Ezeket a tanácsokat érdemes megfogadni, ha a gyermekünknek mobiltelefont szeretnénk a kezébe adni.

Hasznos szülői kisokos következik, ha elérkezett az idő a gyermekünk életében, hogy mobiltelefont adjunk a kezébe!

Napjainkban a gyerekek már okostelefonokkal a kezükben nőnek fel. Ez egyrészt rengeteg előnnyel jár, ugyanis már korán nyitottak lesznek az új technológiák iránt, gyorsabban hozzáférhetnek hasznos információkhoz, és számos készségük jóval nagyobb ütemben fejlődhet. Ezzel szemben azonban veszélyesek is lehetnek, és komoly biztonsági kockázattal járnak: ezért is fontos, hogy a szülők körbejárják az elérhető alkalmazásokat, ügyeljenek a biztonságra, és nem mellesleg kommunikáljanak gyerekeikkel.

A kommunikáció a kulcs

A legfontosabb megértetni a fiatalokkal, hogy felelősen használják mobiljukat. Ugyan rengeteg információhoz és tudáshoz hozzáférhetnek, sok veszély is leselkedik rájuk, vagy olyan tartalmak, amikhez egyszerűen még túl fiatalok. Érdemes lehet egyszerűen kezdeni, elmagyarázni az alapokat, és megértetni velük, hogy ez nem egy játék – bár arra is lehet használni. Fontos megértetni velük azt is, hogy még véletlenül se osszanak meg privát adatokat a valós vagy az online térben nyitott kommunikációval, viszont a kibertér veszélyeinek feltérképezésével és a megfelelő körülmények kialakításával zökkentőmentesen és biztonságosan használhatják telefonjaikat.

A technológia arra jó, amire használjuk

A tudatos és felelős használaton túl rengeteg jó alkalmazás létezik, ami egyszerűen teszi biztonságossá a mobiltelefont. A HONOR X7 egy kedvező árú „belépőtelefon”, ami a kellő szülői odafigyeléssel remek készülék lehet kicsiknek és nagyoknak egyaránt. Lehet például szűrni a beérkező hívásokat csak megbízható telefonszámokra, vagy értesítéseket beállítani a szülő telefonján, ha a gyerek esetleg olyan weboldalra látogat, ami még nem neki való – ezeket mind lehet külön-külön vagy témánként engedélyezni, korlátozni. A digitális szokások felügyeletével és ellenőrzésével nemcsak a káros tartalmaktól lehet a kicsiket távol tartani, hanem informálódhatunk eszközhasználati szokásaikról is. A közösségi média óriási nyomást gyakorol a fiatalokra, így fontos képben lenni azzal is, hogy mi zajlik a hálón.





Facebook hozzászólás
További cikkek

Hozzászólás zárolva.

STÍLUS

1 / 630

PÉLDA-KÉP

1 / 258

KUL-TOUR

1 / 158

ÉLET-MÓD

Kedves Olvasónk!
Ha érdekli ez a téma, és szeretne heti hírlevelet kapni a témában, vagy értesítést a megjelent új cikkekről, kérjük, adja meg nevét és e-mail címét!