Tanácsok a kutyát örökbefogadóknak!
A HEROSZ csapata igyekszik a kutyákat és az örökbefogadókat is minél jobban felkészíteni a közös életre. Kutyaiskolájukban nem csak a gazdátlan ebekkel foglalkoznak, de új és régi gazdik is megtanulhatják, hogyan tanítsák, neveljék örökbefogadott társaikat.
Szerencsére ma már egyre több gazdi dönt az örökbefogadás mellett, bár néha sajnos előfordul, hogy a befogadott kutyák visszakerülnek az állatotthonokba. Ennek az is lehet az oka, hogy a vállalkozó szellemű gazdik nem minden esetben vannak felkészülve az ebek gondozására, vagy nem gondolták át alaposan döntésüket. A kezdetben helyes és barátságos kutya új otthonában furcsán viselkedhet, kedvetlenné, félőssé válhat, esetenként szökni is próbálhat. A HEROSZ Budapest Állatotthonában külön szakértői csapat segít az örökbefogadóknak és dolgozik azért, hogy minél kevesebb állatot hozzanak vissza viselkedésproblémák miatt.
A természetvédelmi területen elhelyezkedő HEROSZ Budapesti Állatotthonban négy szakképzett gondozó és saját állatorvos foglalkozik a bekerülő állatokkal. A szakértők nem csak az állatok táplálásával, ivartalanításával, chipezésével és a működéshez elengedhetetlen teendőkkel foglalkoznak, hanem a beérkező és az örökbefogadásra váró kedvencek lelki egészségével is. „Az otthon bármennyire is állatbarát és korszerű, a hónapokig vagy akár évekig is eltartó gazdátlanság mély nyomokat hagyhat a kutyusokban” – hívja fel a figyelmet Szekeres Gábor, az állatotthon vezetője. A bezártság és a többi állat közelsége miatt olyan viselkedésformákat vehetnek fel, amelyeket az örökbefogadó családoknál esetenként nehezen vetkőznek le, és előfordul, hogy az új gazdik gyakran nem tudnak mit kezdeni a rossz berögződésekkel. Ezért a HEROSZ csapata igyekszik a kutyákat és az örökbefogadókat is minél jobban felkészíteni a közös életre. Kutyaiskolájukban nem csak a gazdátlan ebekkel foglalkoznak, de új és régi gazdik is megtanulhatják, hogyan tanítsák, neveljék örökbefogadott társaikat.
Bálint Andrea, a HEROSZ Budapesti Állatotthonának terapeutája már évek óta tanulmányozza az otthonba bekerült állatok viselkedését, annak változásait. A beérkező kutyák már eleve hozhatnak magukkal jó, rossz viselkedésmintákat, de a menhelyen is eltanulhatják egymástól ezeket. „Az állatok viselkedésproblémái részben ide vezethetőek vissza, másrészt mi emberek gyakran rosszul értelmezzük a kutyák jelzéseit” -teszi hozzá a szakértő- „Már örökbefogadás előtt kell eldöntenünk, ki lesz a falkavezér a családban, és fontos az is, hogy a kutya a falkában, azaz a családban utolsó helyen álljon.”
Hozzászólás zárolva.