Virágözönnel hálálja meg a gondoskodást
Tavaszi leander generál
A leanderek a rózsák és a muskátlik mellett a legkedveltebb kerti dísznövények közé tartoznak, elsősorban mediterrán hangulatuk miatt. Remekül idézik fel a görögországi vagy éppen olaszországi nyaralások hangulatát. A leander könnyen tartható, szívós, és átlagon felül dekoratív cserje. Vannak azonban olyan feladatok, melyeket nem szabad kihagyni, főleg most, tavasszal, hogy egészségesek legyenek a növényeink! Megyeri Szabolcs ad tanácsot, hogyan ápoljuk a leandereket.
Fontos tudni! A leandernek minden része mérgező, így kisgyerekeket ne engedjünk a közelébe, az ápolási munkák után pedig alaposan mossunk kezet!
A leandert évente 3-4 alkalommal szükséges permetezni, mert ezt a dísznövényt több betegség és kártevő támadja. Utóbbiak közül a közönséges takácsatka a leggyakoribb, ez a betolakodó a levelek fonákján él, ahol szövedéket képez, és levél nedveit szívogatja, aminek hatására sárgás foltok jelennek meg, majd a levelek elszáradnak, deformálódnak. Az atkákat, tetveket és molyféléket biokertészeti módszerekkel, például csalánleves, zsurlófőzetes permetezéssel is el lehet távolítani, súlyosabb fertőzés esetén a gazdaboltokban kaphatók vegyi permetszerek.
A leandert gombabetegségek vagy a leanderrák is támadhatja, általában az érintett részek lemetszése jelent megoldást. A betegségek megelőzésében fontos szerepe van a növény kondíciójának, így ha leanderünk tápanyagokból, öntözésből is megkapja a szükséges mennyiséget, az előírt gyakorisággal, valamint az is fontos, hogy vásárlásnál egészséges, életerős, minőségi növényt szerezzünk be, lehetőleg szaküzletből, kertészetből!
Hozzászólás zárolva.