Facebook hozzászólás
127

Tippek a költöztetéshez: így csomagoljunk

A költöztetés egyik első lépése, hogy előkészítünk mindent a nagy útra. Ezen nagyon sok áll vagy bukik, így körültekintően kell eljárnunk. Előfordulhat, hogy nincs benne megfelelő tapasztalatunk, mert hát miért is lenne? Általában egy-két alkalomnál azért nem sokkal többször költözik az élete során az ember. Épp ezért hoztunk most pár tippet, amivel időt, energiát és pénzt spórolhatunk.

A gördülékeny kipakoláshoz csomagoljunk jól

Egy költöztetés vidék vagy Budapest esetében sem csak addig tart, hogy a szállító cég, például a Servitius és Partnerei költöztetés munkatársai lepakolnak mindent az új otthonunkban. Számunkra a munka java még csak épp ekkor kezdődik, a kipakolással.

Ahhoz viszont, hogy ez is gördülékeny legyen, és lehetőleg kevés idegeskedéssel járjon, jól kell csomagoljunk. Ez azt jelenti, hogy úgy érdemes elvégezzük ezt a feladatot, hogy ezzel támogassuk a teljes folyamatot.

Lehetőleg ne zsákokba, hanem dobozokra, méghozzá egymásra pakolhatóakba rakjuk a holminkat. Érdemes nem keverni az egyes helyiségek vagyontárgyait, így minden egyes dobozra rá tudjuk írni, hogy melyik helyiségből való dolgokat tartalmaz. Így lesz “háló1”, “háló2” és így tovább feliratú dobozunk is.

Ha jó nagyban, könnyen olvashatóan írjuk fel ezeket az oldalára, akkor az a költöztető cég munkatársainak is nagy segítség lesz a lepakolásnál. És számunkra is nagy könnyebbség lesz a későbbiekben, mert mindent  könnyebben meg fogunk találni.

Kerüljön egy helyre, ami egymáshoz tartozik

Az elektronikai eszközök és kábeleik előszeretettel kerülnek túl messze egymástól. Ezt elkerülendő érdemes a költözés során egy helyre pakolni őket. A legjobb, ha egy kis ragasztószalaggal egymáshoz ragasztjuk őket. Ezt könnyen el tudjuk majd távolítani később, de nagyon hálásak leszünk magunknak, ha nem kell keresni a töltőket a készülékeinkhez.

A költöztetés nem rendeltetésszerű használat

A bútorainkat nem arra találták ki, hogy ide-oda mozgassuk őket. Ráadásul a magyarországi utakat ismerve komoly sérülésveszéllyel is járhat a költöztetésük. Épp ezért nagyon fontos, hogy megfelelően elő legyenek készítve. A könnyen koszolódó és karcolódó felületeknél használjunk stretch fóliát, egyébként meg akár kartonnal is védhetjük az éleket, de sokat jelent a buborékfólia is.

Természetesen egy profi költöztető tudja, hogy ezen felül is mindent meg kell tennie a vagyontárgyaink védelméért. Épp ezért használnak különböző rögzítőket és vastag pokrócokat is, melyek így már összességében garantáltan elég védelmet biztosítanak az út során.

Ragasszuk le, ami mozog!

Nincs is annál balesetveszélyesebb, mint amikor szállítás közben valami kiesik, leesik, elmozdul. Például ha viszik le a lépcsőn a fiókos bútort, aminek kitolódik a fiókja, esetleg még ki is esik a helyéről. Ezt mindenképp el kell kerülni! Le kell ragasztani a bútorok ajtajait, a polcokat, fiókokat, hogy ne mozduljon ki a helyéről semmi útközben.

Mint láthatja számos dologra érdemes odafigyelni egy költöztetés előkészületei során. De ha jól választ költöztetőcéget, akkor garantáltan semmivel sem lesz gondja. 



Facebook hozzászólás
További cikkek

Hozzászólás zárolva.

ÉLET-MÓD

7 dolog, ami télen is kiváló kerti elfoglaltság lehet

Ahogy beköszönt a tél, sokan hajlamosak elfeledkezni a kert nyújtotta lehetőségekről, pedig ilyenkor is rengeteg…

Minden, amit tudni érdemes a szemfenékvizsgálatról

A tévhitekkel ellentétben a szemészeti vizsgálat nem egyenlő az optikákban végzett éles látás vizsgálattal.…
1 / 3 462

ÉLET-MÓD

Kedves Olvasónk!
Ha érdekli ez a téma, és szeretne heti hírlevelet kapni a témában, vagy értesítést a megjelent új cikkekről, kérjük, adja meg nevét és e-mail címét!