HÚSVÉT HIHETETLEN GYÓGYNÖVÉNYE
Torma – óra
Sajnos csak húsvét közeledtével csapunk a homlokunkhoz, hogy hopp, kellene egy kis torma is! És még ha tudnátok, hogy mi mindenre jó! Elég, ha annyit mondok, kétszer annyi C-vitamint rejt, mint a citrom! Nézzük, csak mit tud ez a nálunk is már 800 éve termesztett gyógynövény?
Rendkívül gazdag káliumban, kalciumban, vasban és foszforban – természetesen a már említett C-vitaminon kívül. Immunerősítő képessége miatt jó a náthára, a köhögésre, az asztmára, reumára, isiászra. Izzasztó, lázcsillapító és a vizelethajtásban is jó segítség. Könnyen emészthetővé teszi a zsíros falatokat, mi több, antibiotikus hatása is van.
Pucoláskor, reszeléskor csípi a szemet a kéntartalmú mustárolaj miatt, de ha az illóolajok elpárolognak belőle, már kellemesebb, igaz, akkor meg élvezeti értéke is csökken. Csak két tipp: a reszelés után rögtön csöpögtessük le citromlével, és fedjük le, hogy megőrizze színét. Főzéskor a reszeléket mindig legutoljára adjuk az ételünkhöz, különben elszáll az aromája.
A legtöbben a savanyúságok eltevésénél használják a tormát, de valljuk be őszintén, nálunk igazán a húsvét egyik sztárja.
Hideg mártás:
Majonézzel vagy tejföllel összekeverve a tormareszeléket pompás mártást kapunk. Kiválóan illik a húsvéti sonkához, a forró virslihez, a kolbászhoz, a főtt marhahúshoz, sőt a főtt krumplihoz is.
Meleg mártás:
Felfőzzük a tejszínt a meleg tormamártáshoz, adunk hozzá zsemlemorzsát, hogy besűrűsödjön. Tűzhelyről levéve hozzáadjuk a reszelt tormát, a sót, a fehér borsot, egy kis cukrot, és összekeverjük.
Jó étvágyat, és kellemes, tormás húsvéti ünnepeket!
Hozzászólás zárolva.