JÁCINT
Ki ne venne le a lábáról a jácint intenzív, finom illata? Tél végén és kora tavasszal nőnek és virágoznak, élénk színt hozva az egyébként szürke hétköznapokba. Változatos színekben lehet kapni, köztük a hagyományos lilától és rózsaszíntől a fehérig, mályváig, sőt a kékig. Lakásban tartsd világos, szellős helyen, ideális esetben érje sok napsütés. Hagymáit kiültetve jövő tavasszal is csodálhatod őket.
NÁRCISZ
Szintén a tavasz egyik közkedvelt hírnöke, már január végétől cserépben is árulják őket. Sajnos ez nem jelenti azt, hogy szívós szobanövények lennének, nem bírják sokáig a lakásban tartást. A cserépben nevelt nárciszokat ajánlatos naponta locsolni. Arra ügyelj, hogy tartsd a talajt állandóan nedvesen, de ne túlságosan legyen nedves!
A virágok körülbelül két-négy hét alatt nyílnak ki és virágzás általában egy-két hétig tart. A leghosszabb virágzás érdekében tartsad állandóan nedvesen a talajt és kerüld, hogy az edényt közvetlen napsugárzás érje. Elvirágzás után mindenképp kerüljön ki a szabadba, akár földbe, akár nagyobb ládába. A nárciszok évekig is elvannak és virágoznak balkonládában is. Ehhez válassz jó mély edény, hogy gyökereik kiteljesedjenek.
+1 AFRIKAI IBOLYA
Bár nem kimondottan a tavaszhoz kötődik, az afrikai ibolya (vagy fokföldi) számtalan okból népszerű szobanövény és a kertészetekben is ilyenkor fordul elő a leggyakrabban. Sokan azért kedvelik, mert nem igényel pihentetést, amely lehetővé teszi számukra, hogy egész évben virágozzanak. Bár igénytelen, de ezeket a kicsi, leveles növényeket a legjobb olyan edényben tárolni, amely lehetővé teszi az alulról történő öntözést.
Ha nincs ilyen edényünk, akkor a tetejétől óvatosan öntözzük nem túl hideg vízzel. Az afrikai ibolya levelei foltosak lesznek és megbarnulnak, ha túlságosan hideg víz éri őket. Bár ahogy már említettük, az afrikai ibolya nem igényel nagy törődést, néha évekig is képesek virágozni, majd figyelmeztetés nélkül elpusztulni.
Hozzászólás zárolva.