Vénusz, szervezetünk egyensúlyának őre
Sok híres társához hasonlóan ókori istennő Vénusz (Aphrodité) is helyet kapott az isteni bolygók sorában. A szerelem és szexuálbolygó. Feladata az egyensúlyra való törekvés.
Nézzük most meg, milyen szerpet kapott az asztológiában!
A Vénusz már az ősidők óta elbűvölte az embereket, sokáig a Föld ikertestvéreként tiszteltek. Hajnalcsillag és Esthajnal csillagként is emlegetik, s érdekessége, hogy a Hold után a legfényesebb objektum az égbolton.
A Vénusz szerelem és szexuálbolygó: a nőiesség, a szerelem és szépség kifejezője, nem véletlen, hát, hogy jele a nőiesség egyik kelléke: egy kézitükör. A szépség és szerelem istennője, Aphrodité előtt állítólag mindig vittek egy tükröt, hogy csodálhassa önön szépségét. A Vénusz ezek mellett kapcsolatba hozható még a társadalmi, jogi ügyekkel és diplomáciával is.
A Számmágia-Numerológia címő könyv szerint( B.A. Mertz) Vénusz száma a nyolc (Vénusz-szának is nevezik): a végtelenség száma, a végtelenség és a végtelen égi szerelem jegye.
A fogyó és feltámadó holdsarló nyolcszor világított a Vénusszal összhangban, tehát ez a szám a Hold és a Vénusz viszonyára is utal. A Hold pedig a feltámadás jelképe, így a Vénusz az örök szerelem szimbóluma is.
Az asztrológiában az emberi érzelmeket befolyásolja: a harmónia, a szépség, az érzelmek és nem utolsó sorban a nőiesség megtestesítője. Feladata az egyensúlyra való törekvés: harmónia ,amely tükröződhet a megjelenésben, az élet szeretetében, a művészetek iránti vonzódásban.
Az emberi szervezetben ezzel az egyensúlyteremtéssel állnak kapcsolatban a mirigyek(pl.a hasnyálmirigy), a vese, a torok, az emésztés és a vérkeringés.
Az állatövi jegyek közül a Mérleg és Bika uralkodó bolygója. Míg a Bika jegyében a földiesebb, addig a Mérleg esetében a levegő-éteries sajátságok jelenik meg.
K.V.
Hozzászólás zárolva.