Veszélyes? Megdöbbentő tények a mellplasztikáról!
Nem könnyű szembenézni a tükörrel, ha egykor feszes, gömbölyű melleink elveszítik formájukat és rugalmasságukat, erőteljesen megereszkednek.
A változások legfőbb okai a hormonális hatások, a terhesség, súlycsökkenés vagy hízás valamint genetikai örökségünk. A mell tömegének változásai okozzák a kötőszövet és a bőr megnyúlását. A megereszkedés gyakran olyan mértékű, hogy csak megfelelően kialakított melltartó viseletével érhető el elfogadható látvány.
A mellfelvarrás korrekt kivitelezésénél sok szempontot kell figyelembe venni: az eredeti formát, a hegek helyét, a hegek típusát, a gyógyulást, hosszantartó eredményességet, a terület érzékenységét és a szoptatás akadálytalan biztosítását. Ugyanilyen fontos a megereszkedés mértéke, a bőr rugalmassága valamint a fölöslegessé váló bőr mennyisége, amit a műtét során a plasztikai sebész eltávolít.
A megereszkedés korrigálásához bemetszéseket ejtenek, hogy a mellet az új pozícióba igazítsák, eltávolítják a fölöslegessé vált bőrt és megemelik a mellbimbót, esetenként csökkentik a bimbóudvar méretét (a kívánatos átmérő körülbelül 4 cm).
A mellfelvarrás nem változtat a mell állományának mennyiségén, a formaváltozás mégis kisebb mellett eredményezhet. A végeredményt melltartó segítségével vagy számítógépes grafikával szemléltetik. Ha a páciens nem elégedett, a felvarrással párhuzamosan implantátum beépítését javasolják.
A műtét időtartama általában másfél- két óra és altatásban végzik. A műtétet követően két hétig kell kötést hordani, ekkor távolítják el a varratokat. Az új mellforma és elhelyezkedés a műtét után azonnal láthatóvá válik, de az ezt követő néhány hét folyamán a mell kissé megsüllyed, elnyerve végleges alakját. A mellfelvarrás egyszeri beavatkozást jelent az esetek legnagyobb hányadában. Ha évek múltán a páciens mégis meg kívánja ismételni, a régi bemetszések mentén dolgoznak.
forrás: iVillage.com
Hozzászólás zárolva.