Facebook hozzászólás
749

Világújdonság a fülzúgás és a Parkinson-kór kezelésére

A Tinnitus Hungary Kft. és a németországi ANM orvostechnikai vállalat március 5-én, szombaton a Hilton Budapest WestEnd-ben megtartotta első magyarországi konferenciáját, ahol egy világújdonságnak számító terápiás eljárást, az Akusztikus CR®-neuromodulációt mutatták be magyar orvosoknak. Az új kezelési módszerről, annak kifejlesztője a magyar családi gyökerekkel is rendelkező Prof. Dr. Dr. Peter Tass beszélt az érdeklődőknek. A Jülich-i kutatóközpontban született, kimagaslóan hatékony eszközzel gyógyszeres és műtéti beavatkozás nélkül, most új lehetőségek és irányok nyílnak a fülzúgás, de a Parkinson-betegségek kezelésére is. Az új terápiás eljárás és eszköz Németországon kívül elsőként Magyarországon lesz elérhető.

Ki számára alkalmas az akusztikus CR®-neuromoduláció?

Klinikai tanulmányokból tudjuk, hogy az akusztikus CR®-neuromoduláció az alábbi tinnitusprofilú páciensek számára alkalmas:
• Tonális tinnitus (sípoló vagy zúgó hang)
• Krónikus tinnitus (több, mint hat hónapja áll fenn)
• Szubjektív tinnitus
• Tinnitus-frekvencia 200 Hz és 10 KHz közötti tartományba esik

Nem alkalmasak a fenti módszerrel történő kezelésre a Ménière betegség-ben szenvedők, a
hallókészüléket viselők és a nagyfokú nagyothallók, akik az akusztikus CR®-neuromoduláció
hangjait már nem tudják érzékelni. Minden esetben fül-orr-gégész szakorvos mondja meg, hogy az érintett tinnitus- páciens kezelhető-e az akusztikus CR®-neuromodulációval.

Az egyensúly kiszámítható

A CR®-stimulációs jeleket egy adott frekvencia alkalmazásával célzottan el lehet juttatni a megfelelő területre az agyban, oda ahol a tinnitus hangot létrehozó hiperaktív, szinkron idegsejt-hálózat található. Ehhez természetesen az szükséges, hogy pontosan ismerjük a célhelyet. A páciens tinnitus frekvenciájának elemzésével fül-orr-gégész szakorvosi vizsgálaton történik a célterület behatárolása. Ezek alapján látható, hogy a CR®-stimulációs jelek eltérnek minden érintettnél, azokat személyre szabottan határozzák meg.

Éppen ilyen pontosan számítják ki a stimuláció időbeli ritmusát is. Mivel a kezelés tartós sikere érdekében a rendkívül jól szervezett idegsejt-hálózat szinkronizált hiperaktivitását hosszú távon kell megzavarni. A CR® az idegsejt-hálózatot célzottan billenti ki a ritmusából. A stimulációs jelek önkényes kibocsátása egymagában sikertelen lenne. Az impulzusokat a kellő helyre, meghatározott időbeli sorrendben kell eljuttatni, a megfelelő hatás eléréséhez. Ezt az időbeli sorrendet a CR®-algoritmus, egy komplex matematikai formula alapján számítja ki, amely annyira egyedi, hogy szerzői jog védi.

Az emberi agy teljes munkát végez

Az akusztikus CR®- stimuláció alkalmazását szünet követi. Ilyenkor a természet szabad utat kap. Az ún. önszerveződési elv szerint most az egyik alcsoport sejtjei megpróbálnak összhangba kerülni egy másik alcsoport más ritmusban „ketyegő”sejtjeivel. Ennek során, egymás között rövidtávon teljesen kiesnek a ritmusból. Egészséges káosz alakul ki.





Facebook hozzászólás
További cikkek

Hozzászólás zárolva.

ÉLET-MÓD

7 dolog, ami télen is kiváló kerti elfoglaltság lehet

Ahogy beköszönt a tél, sokan hajlamosak elfeledkezni a kert nyújtotta lehetőségekről, pedig ilyenkor is rengeteg…

Minden, amit tudni érdemes a szemfenékvizsgálatról

A tévhitekkel ellentétben a szemészeti vizsgálat nem egyenlő az optikákban végzett éles látás vizsgálattal.…
1 / 3 462

GASZTRO

ÉLET-MÓD

Kedves Olvasónk!
Ha érdekli ez a téma, és szeretne heti hírlevelet kapni a témában, vagy értesítést a megjelent új cikkekről, kérjük, adja meg nevét és e-mail címét!