MI VAN A TELEFONODON?
Világuralomra tör a kínai TikTok – a kormányok aggódnak
A kínai fejlesztésű TikTok népszerűsége egyelőre töretlen a legfiatalabb generáció körében, simán megveri mind a Facebookot, mind más hasonló közösségi oldalakat.
Az agresszív reklámstratégia működik – hírességek, médiumok, és divatmárkák is rendszeres használói a TikTok-nak, ráadásul az alkalmazás felhasználóinak nagyjából 70 százaléka 25 éven aluli. A TikTok a hirdetések mellett a „borravalókból” kapott hányadon keres pénzt, ezt a felhasználók adhatják kedvenc kontentgyártóiknak.
A TikTok az első igazi kínai világsiker alkalmazás, és pont ezért egyre több nyugati kormánynak szúrja a szemét ez. Amerikai politikusok többször is beszéltek arról, hogy aggódnak, hogy a kínai kormány az alkalmazáson keresztül követi az amerikaiak mozgását, míg más nyugati kormányok a cenzúra miatt aggódnak – ez az aggodalom különösen akkor erősödött fel, mikor a tavaly őszi hongkongi tüntetéssorozatról csak nagyon kevés videó került fel az alkalmazásra. A ByteDance ekkor kiadott közleményében kiemelte, hogy nem osztanak meg adatokat a kínai kormánnyal, és a nem-kínai felhasználók adatait egy külön, nem-kínai szerveren tartják. A vállalat emellett azt is tagadta, hogy a kínai kormány döntene arról, hogy mit látnak az amerikai felhasználók.
A növekvő nyomás hatására a TikTok megígérte, hogy „Átláthatósági Központot” nyit május végéig Los Angelesben, ahol engedélyezik szakértőknek, hogy tanulmányozzák az algoritmust és a moderációs elveket – kérdés, hogy ez elég lesz-e az aggódó hangok elcsitításához?
Hozzászólás zárolva.