Facebook hozzászólás
236

10%-kal több kocsit törünk össze ősszel. De miért?

10 százalékkal több gépjárműbaleset történik ősszel, mint az azt megelőző nyári időszakban. A szakértők szerint elsősorban emberi mulasztás a hiba.

Kép:Pixabay

A CIG Pannónia kutatása szerint a szeptembertől-decemberig tartó időszak alatt a balesetek TOP5 leggyakoribb oka:

  • nyári abroncs fennhagyása
  • hajnali fagyás
  • esővízzel telt kátyúk
  • csúszós pocsolyák
  • szürke idő – álmos sofőrök

Az őszi balesetek növekvő száma kapcsán Ács Tamás a CIG Pannónia EMABIT Zrt. kárrendezési igazgatója felhívja figyelmet arra, azzal, hogy sokan nem cserélik le időben a nyári gumikat, nem készülnek fel az őszi esős, hajnalban már fagyos időjárásra. Ősszel megnő a nappali-éjszakai hőmérséklet ingadozás: ilyenkor a nappali meleg ellenére is lefagyhatnak hajnalra az utak. Akik ilyenkor indulnak munkába, könnyen elveszíthetik uralmukat az autó fölött. Szintén sűrűn sodródnak ki a sofőrök hidakon és felüljárókon, ahol könnyebben fagy meg a víz, vagy a sűrű köd.

Ugyancsak baleseti tényező ebben az időszakban a tócsákba összegyűlő esővíz. Azokon az utakon, amelyeken nagy sebességgel közlekednek a gépjárművek, az autók abroncsai könnyen megcsúsznak, és a nagy sebesség miatt a sofőrök általában már nem tudnak korrigálni. A városban pedig ezek a tócsák eltakarhatják akár a mély kátyúkat is, ami könnyen tönkreteheti a gépjármű felfüggesztését, lengéscsillapítóját is. Számos baleset okozója pedig egyszerűen a szürke, nyomasztó, álmosító idő, amely miatt a  sofőrök könnyebben elfáradnak és figyelmetlenek lesznek, magyarázza a szakértő.

A CIG Pannónia adataiból jól látszik, hogy a kárbejelentők baleset esetén sokszor kapkodnak, nem járnak el körültekintően. Ács Tamás ilyen esetekben azt javasolja, mindig a baleset menetét írjuk le, ez adja a jogalapot a biztosítóknak az elbírálásra, a sérülést pedig lehetőség szerint több oldalról is fotózzuk le.



Facebook hozzászólás
További cikkek

Hozzászólás zárolva.

STÍLUS

1 / 630

PÉLDA-KÉP

1 / 258

ÉLET-MÓD

Kedves Olvasónk!
Ha érdekli ez a téma, és szeretne heti hírlevelet kapni a témában, vagy értesítést a megjelent új cikkekről, kérjük, adja meg nevét és e-mail címét!