HÁZI SUSHI
Mi is el tudjuk készíteni otthon!
Aki szereti a japán konyhát, és akár minden héten tudna sushit falatozni, érdemes kipróbálnia az otthoni elkészítést, hiszen egyáltalán nem nagy ördöngösség!
A kihűlt rizst a norilapok háromnegyedén szépen simítsuk el. A nori egyfajta alga, amit régóta termesztenek Japán kikötőiben. Eredetileg a kikötői cölöpökről vakarták le, majd vékony lapokká formálva megszárították a napon, hasonlóan a rizspapírhoz. Bár Japánban előfordul, hogy nem pirítják meg, az Egyesült Államokban található norimárkák közül van, amelyiket 42 °C-nál magasabb hőmérsékleten szárítanak. Ma a kereskedelmi forgalomba kerülő norit termesztik, feldolgozzák, megpirítják, és kb. 18×20 cm-es lapokban csomagolva forgalmazzák. A magasabb minőségű nori vastag, sima, csillogó zöld, nem lyukacsos. Ha több hónapig tárolják, a színe sötétebb barnásvörösre változhat.
A tölteléket tegyük rá egy csíkban a rizsre, majd óvatosan tekerjük fel! Tévhit, hogy csak sushi tekerő bambuszlappal lehet megcsinálni ezt a mutatványt. Lehet, hogy nem lesz tökéletesen olyan, mint a japán sushi-mestereké, de meglepően szép tekercset bárki tud, akinek egy kis kézügyessége van. Ha az algalap vége nem tapadna rá a tekercsre, akkor kevés vízzel nedvesítsük be, akkor garantáltan odaragad. Ezek után nincs más dolgunk, mint a tekercseket másfél-két centiméteres darabokra vágni vizes késsel, majd szójaszószba mártva kiélvezni az ízeket. Ha vásároltunk pácolt gyömbért és wasabit is hozzá, természetesen még teljesebb az élvezet.
Jó átvágyat!
[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]
Japán palacsinta – sós és pikáns!
A japán konyha egészséges, friss és különleges. A talán már ismert szusi mellett pedig hatalmas lehetőségeket tartogat még! Itt van például az okonomiyaki, ami egy palacsintaféle – legalábbis ami a tésztáját illeti. De akár japán pizzának is tekinthetjük. Minden esetre nagyon finom!
Hozzászólás zárolva.