Padlizsán fasírt
Isteni mediterrán fogás, először Triesztben kóstoltam néhány éve, azóta is a rabja vagyok, ami nem csoda, mert rám azt mondják a rokonaim, hogy szinte semmi sincs, amiből ne tudnék fasírtot készíteni.
Hozzávalók 3 személyre:
2 nagyobb padlizsán
1 tojás
1 zsemle
5-6 dkg reszelt parmezán sajt
friss bazsalikom levelek
só
bors
zsemlemorzsa
olaj a sütéshez
Paradicsomszósz:
1 kis fej vöröshagyma
1 gerezd fokhagyma
1 kg paradicsom
1 evőkanál olívaolaj
Elkészítés:
Ha van kész paradicsom szószunk, használjuk azt, ha nincs, akkor az olívaolajon fonnyasszuk meg az apróra vágott vöröshagymát, dobjuk rá a szeletekre vágott fokhagymát, majd adjuk hozzá a meghámozott, negyedekre vágott paradicsomot (vagy konzervet), és főzzük addig a szószt, amíg sűrű és krémes nem lesz. Sózzuk, borsozzuk.
A padlizsánt több helyen szúrjuk meg, nehogy sülés közben felrobbanjon, majd 180 fokos sütőben süssük puhára. Vágjuk ketté, húsát kaparjuk egy tálba, hűtsük ki.
A zsemlét áztassuk vízbe, nagyon alaposan csavarjuk ki, majd morzsoljuk a padlizsánhoz. Jöhet bele reszelt sajt, a só, bors, a felaprított bazsalikom levél, végül a tojás. Ha nagyon lágynak találjuk a masszát, köthetjük még némi zsemlemorzsával. Formáljunk belőle közepes méretű gombócokat, hempergessük zsemlemorzsába, majd forró olajban süssük pirosra a „fasírtokat”. Tálaláskor a tányérra szedett szószba ültessük, hintsük meg parmezánnal.
OTTHONFŐZÖK TIPP: Érdemes a padlizsánt felhasználás előtt felvágni a később használandó formában, majd besózni, és 20 percet állni hagyni. Ezután öblítsük le, és töröljük szárazra a karikákat, kockákat. Erre azért van szükség, mert némely padlizsán keserű lehet, és a sózás hatására kiengedi magából ezt a keserű levet.
Hozzászólás zárolva.